top of page
  • Zdjęcie autoraBartłomiej Sawicki

Retrogradacja Merkurego w Znaku Wagi ♎ (28.09.21-17.10.21)
Retrogradacja Merkurego w Znaku Wagi

28.09-17.10.


Dzisiaj, czyli 28 września rozpoczyna się okres retrogradacji Merkurego w Znaku Wagi. Główny okres ruchu wstecznego będzie trwał do 17 października. Jest to trzecia i zarazem ostatnia w tym roku retrogradacja Merkurego. Co ciekawe, retrogradacje Merkurego w obecnym roku mają miejsce w znakach żywiołu powietrza – Wodniku, Bliźniętach i obecna, w Wadze.


Gdy Merkury retrograduje, daje nam czas na to abyśmy zwrócili się do swojego wnętrza, w celu rewaluacji i przemyśleń zagadnień dotyczących Znaku, w którym retrograduje.


A czego dotyczyć będzie obecna retrogradacja, skoro odbywa się ona w całości w Znaku Wagi?


Relacji towarzyskich. I to nie tylko tej ze swoim partnerem życiowym, ale ogółu relacji jakie posiadamy z innymi.


Archetyp Wagi kształtuje w człowieku zrozumienie różnorodności rzeczywistości ludzkich innych niż własna. Kardynalny Archetyp Wagi swoim działaniem umożliwia nam zaobserwowanie życia innych, a w rezultacie uczy on jak bardzo różnorodne może być ludzkie doświadczenie. To dzięki działaniu tego archetypu człowiek rozumie iż jego subiektywny pogląd na życie, nie jest jedyną drogą.


Ponieważ w Znaku Wagi, podczas tej retrogradacji Merkurego, znajdować się będzie Mars, dodaje to dodatkowego ognia i waleczności tej sferze życia.


Będziemy uczyć się aktywnego i obiektywnego słuchania innych, dyplomacji, a także umiejętności pójścia na kompromis.


Ponieważ Znak Wagi ma dużo wspólnego z planetą relacji, którą jest Wenus (a Wenus jest obecnie w Znaku Skorpiona), istnieje duże prawdopodobieństwo iż sprawy intymne lub też tematy delikatne o których na co dzień nie rozmawiamy z partnerem, będą obecnie centrum naszej uwagi.

Wenus w Znaku Skorpiona działa często jak sokole oko, które skupia się na sednie problemu, a czasami celowo prowokuje konfrontacje, aby na wierzch wypłynęły skrywane głęboko emocje, które w rzeczywistości są wskaźnikiem tego jak czujemy się w danej relacji.


Każda retrogradacja ma na celu przyspieszenie naszej ewolucji – ewolucji całokształtu kolektywu ludzkiego, jak i indywidualnego rozwoju.


Jeżeli wiemy, że musimy dojść z kimś do porozumienia, lub też musimy poruszyć ważne dla nas kwestie, podczas tej retrogradacji być może będziemy ponawiać naszą komunikację aby każda ze stron w całości zrozumiała tę drugą.


Okres obecnej retrogradacji ma w sobie również potencjał ulepszenia związku i relacji partnerskiej, jeżeli obydwie strony chcą ze sobą współpracować i wzajemnie siebie budować.

Rozmowa i chęć wysłuchania innych jest motywem przewodnim kolejnych tygodni.


Jest to również czas, w którym testowane będą nasze oczekiwania względem innych i vice versa.


Spokojnej pracy nad sobą!


Pomyślności!


112 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page