top of page
  • Zdjęcie autoraBartłomiej Sawicki

Sezon Lwa. Aktualizacja kreatywności.Dotrwaliśmy do momentu w tym roku, który dowiódł nas do celebracji sezonu Słońca i energii Lwa.


Słońce rzuca światło na wszystkie widoczne dla nas formy materii. Bez niego, nie bylibyśmy w stanie podtrzymywać życia na Ziemi, ponieważ człowiek jest łącznikiem i „ogrodnikiem” zależności pomiędzy Słońcem, Planetami, a Ziemią. Dzięki Słońcu, wiemy, czym jest ciemność, którą każdy z nas w sobie posiada, a której często wolałby nie zauważać.


Mimo że obecna atmosfera z wieloma retrogradacjami, sprawia, że możemy czuć brak satysfakcji z obecnych realiów i subtelną niechęć do zaangażowania się w życie, sezon Lwa być może pomoże nam poprawić perspektywę na przyszłość.


Ponieważ Słońce jest centrum naszego Układu Słonecznego, stanowi ono element zrzeszający energię wszystkich planet, dzięki swojej widocznej, świetlistej nici światła, a także tej mniej widocznej sile przyciągania.


W świadomości ludzkiej Archetyp Lwa, Słońce, a także V Dom Astrologiczny, związane są z tym, jak łączymy w sobie nasze pomniejsze cechy i elementy charakteru.


Słońce włada archetypem Lwa, którego można porównać do króla w pięknych szatach, który darzony jest szacunkiem i honorem za swoją prawowitość – swoją świet(l)nością skupia na sobie uwagę.


W astrologii humanistycznej trójdzielność archetypu Lwa, związana jest z posiadaniem celu w życiu, bądź też poczucia przeznaczenia lub życiowej misji.


Naturą tego archetypu jest celowy intencjonalny narcyzm, ponieważ uczy nas, naszej własnej mocy i siły, jaka wiąże się z podążaniem za swoim celem, co w rezultacie wzmacnia nas wewnętrznie. Aby dzielić się swoim darem z innymi, musimy najpierw czuć siłę i moc w sobie, do czego potrzebne jest własne, egotyczne skupienie się na sobie i swojej drodze.


Nie jesteśmy w stanie zbawić innych bądź im pomóc, jeżeli nie czujemy w sobie odpowiedniego ognia do działania.


„Z pustego i Salomon nie naleje...”.


Znaki żywiołu ognia (Baran, Lew, Strzelec), pomagają nam czynnie integrować swoją osobowość i życie w ramy społeczne, a także wytorować swoją własną drogę do spełnienia w życiu.


Balansem energii Lwa, jest Wodnik, który uczy nas jak obiektywnie zaaplikować ową energię Lwa, która gdy nie jest w równowadze, potrafi być zbyt pełna siebie i skrajnie zaabsorbowana sobą.


Każdy z nas posiada swój Znak Słoneczny, który pozwala nam integrować wszystkie inne archetypy planet.


Podczas następnego miesiąca, warto jest skupić się na jakościach, jakie symbolizuje Twój Znak Słoneczny, w celu odświeżenia swojej własnej kreatywności, która pozwala nam być zupełnie oryginalnymi i niepowtarzalnymi na swój sposób istotami.


Skupmy się na lżejszej stronie życia, wróćmy pamięcią do czasów, gdy nasze wewnętrzne dziecko było wszystkim co znaliśmy.


Niewinność i wrażliwość wewnętrznego dziecka tętni życiem w każdym z nas, mimo tego, że często ukryta jest głęboko pod powłoką zewnętrznego programowania, obowiązków i szarej strony życia.


Nie pozwólcie, aby wasz Lwi ogień zagasnął!

934 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page