top of page
  • Zdjęcie autoraBartłomiej Sawicki

Sierpień 2020. Prognoza astrologiczna.
Tegoroczny sierpień, zaczniemy Pełnią Księżyca w Znaku Wodnika, która odbędzie się 3 sierpnia. Niezwykle silna Pełnia. Pełnia Księżyca to inaczej opozycja Słońca i Księżyca, dodatkowo przyszła Pełnia będzie w kwadraturze do Urana w Byku, który włada Znakiem Wodnika.


Sierpień zaczynamy więc energetycznie, z nastawieniem na indywiduacje, czyli wyzwolenie się z definiowania siebie poprzez przeszłość. Owa Pełnia może pomóc nam w podjęciu nowych decyzji bądź też tych, z którymi zwlekaliśmy, a to za sprawą Urana, który chce przyśpieszyć nasz rozwój i nadać momentum ewolucyjne.


W tym samym czasie Merkury, finalnie kończąc swoją podróż przez Znak Raka, w którym był bardzo długo za sprawą wcześniejszej retrogradacji, stanie w opozycji do Plutona w Koziorożcu, a dwa dni później do Saturna w Koziorożcu (1-3 sierpnia). Tym samym daje nam to jeszcze chwilę na ostatnie retrospekcje związane z retrogradacją Merkurego w Znaku Raka, której przewodnim tematem był wgląd we własną tożsamość, w to jakimi słowami opisujemy siebie samych, a także nawiązanie ze sobą nowego dialogu opartego na wrażliwości.


Następnie, 5 sierpnia, Merkury zacznie podróż przez Znak Lwa i pozostanie tam do 20 sierpnia.


Merkury w Lwie, nastawiony jest na łatwość komunikacji i jej ekspresję, dlatego, jeżeli cokolwiek musi zostać zakomunikowane do świata zewnętrznego, jest to dobry czas na to, ponieważ energia archetypu Lwa, pomaga nieść naszą wiadomość w świat, w wyjątkowy sposób. Zwłaszcza jeżeli wykorzystaliśmy możliwości, jakie dała nam jego ostatnia retrogradacja.


Również 5 sierpnia, Venus dokona koniunkcji z Północnym Węzłem Księżycowym w Bliźniętach, czyli Rahu. Mamy okazję skupić się na tym, jak chcemy, aby wyglądało w przyszłości nasze życie i nastawić swoje wewnętrzne wartości w stosunku do drogi, w jaką zmierzamy.


7 sierpnia, Wenus, planeta związana z relacjami, poczuciem wartości, a także zasobami, zawita w Znaku Raka. Merkury, przebywając tam wcześniej spowodował, że wiemy już co musimy zrobić aby wzbogacić nasz wewnętrzny spokój, natomiast pobyt Wenus w Raku pomoże nam zastosować zdobytą przez Merkurego wiedzę. Ponieważ Wenus w Raku, często związana jest ze skrajnymi emocjami, konieczne jest otwarte zwerbalizowanie potrzeb i oczekiwań, jakie mamy w relacjach z innymi. Istnieje tutaj ryzyko „projekcji” własnych potrzeb, na partnera, bądź bliskich, którzy i tak nie będą w stanie ich spełnić. Rozwiązaniem tej energii jest wzięcie odpowiedzialności za swoje emocje i zminimalizowanie bycia zależnym od innych, w celu uzyskania poczucia bezpieczeństwa. Bycie dorosłym emocjonalnie oznacza inaczej zaspokojenie swoich potrzeb emocjonalnych samemu – bezpieczeństwo związane z nawiązaniem spokoju względem życia wewnętrznego, a nie zewnętrznego.


11 sierpnia, kwadratura Urana i Księżyca w Byku, do Merkurego w Lwie. Dobry czas na to, aby pozwolić sobie na chwilę rozluźnienia, zrobić coś dla siebie i improwizować. Próbując czegoś nowego, mamy możliwość poszerzenia swoich horyzontów intelektualnych, a tym samym odkrycie nowych pasji, talentów bądź zainteresowań.


Od 15 do 17 października Uran zacznie swoją retrogradację, która potrwa aż do połowy stycznia 2021 roku. Astrologowie często pomijają znaczenie planet transpersonalnych tj. Uran, Neptun lub Pluton, jednak dla mnie mają one jednakowo ważne znaczenie.


Ponieważ retrogradacja każdej planety jest już sama w sobie „uraniczna”, gdy Uran wchodzi w retrogradację, przyspiesza to znacząco proces indywiduacji. Nie zapominajmy, że niedługo w komplecie będziemy mieli aż 6 planet w retrogradacji, co jest niesamowitym przyspieszeniem rozwoju i adaptacji do obecnych realiów na poziomie indywidualnym. Uran jedynie dołoży się do istniejącego obecnie momentum.


19 sierpnia czeka nas Nów Księżyca w Znaku Lwa, który utworzy trygon żywiołu ognia z Marsem w Baranie i Południowym Węzłem Księżyca (Rahu) w Strzelcu. Symbolizuje to potencjał do zmiany, gdyż żywioł ognia oznacza czynną ingerencję całym swoim duchem, w życie. Żywioł ognia w astrologii symbolizuje inicjację i odkrycie siebie poprzez działanie. Być może ten Nów pomoże nam obrać nowy kierunek, nową ścieżkę rozwoju.


Od początku sierpnia Mars, o którym głośno w tym roku, buduje swoją kwadraturę i będzie kolejno wpływać na Jowisza, Plutona i Saturna w Koziorożcu. Jest to pierwsza z trzech kwadratur, które będą miały miejsce w ciągu następnych pięciu miesięcy.


Wydaje mi się, że kwadratury te symbolizować będą powrót działań związanych z pandemią i narzucanymi z tego względu ograniczeniami. Takie działanie Marsa w Baranie i planet w Koziorożcu nadaje również kontekstu waleczności i rygoru. Globalna atmosfera związana z koronawirusem jakoby przycichła… Wydawać by się mogło, że ludzie zaczęli podchodzić do tej sprawy obojętnie, jakby wirus stał się częścią kultury i na zawsze zawitał w naszym życiu. Nie mniej jednak praca za kulisami w tej sprawie z pewnością jest w ciągłym toku i planowane są kolejne poczynania, co do przyszłych działań związanych z prewencją zachorowań.


Miejmy nadzieję, że aktywność Marsa, która tak naprawdę, dopiero się rozkręca, nie przyczyni się do wprowadzania zmian w sposób drastyczny i wbrew ludzkiej woli.


Spokojnego sierpnia!

1270 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page