top of page
  • Zdjęcie autoraBartłomiej Sawicki

Sierpień 2021. Prognoza astrologiczna (01.08-15.08).
Początek sierpnia rozpoczniemy opozycją Słońca i Merkurego w Znaku Lwa, do Saturna w Znaku Wodnika (1-2 sierpnia). To napięty aspekt, ponieważ balansuje się w nim własna niezależność i wolność, a potrzeba podporządkowania się wyższemu autorytetowi i zasadom panującym powszechnie w społeczeństwie. Dobrze wiemy, że zasady te zmieniają się coraz szybciej i coraz silniej testują obecne zrozumienie pojęcia jakim jest wolność człowieka.


Aspekty tranzytujących planet do Saturna lub też Urana, aktywują działającą w tym roku 270° kwadraturę pomiędzy nimi, a jest to chyba najważniejszy motyw całego roku 2021.


7 sierpnia nastąpi kwadratura Słońca w Znaku Lwa z Uranem w Znaku Byka. Jest to aspekt, który tworzy półkrzyż pomiędzy Słońcem, Uranem, a Saturnem. Słońce potrafi naświetlić i skoncentrować naszą uwagę na działaniu kwadratury Saturna z Uranem, która odzwierciedla mający obecnie rozłam czy też podział społeczny.


Para planetarna jaką tworzy Saturn i Uran, czyli wzajemna relacja obydwu planet, odzwierciedla trwający obecnie proces przemiany struktur społecznych, we wkład których wchodzą również zasady, wedle których organizujemy się i wprowadzamy porządek społeczny. Uran pragnie rozwoju i indywiduacji naszego społeczeństwa, natomiast Saturn stara się zachować pewnego rodzaju formę i porządek. Należy jednak zauważyć, że porządek, jaki chce utrzymywać Saturn, jest często oparty na znajomości przeszłych doświadczeń i rozwiązań – czasami saturnicznej energii brakuje impulsu innowacji i obiektywności, którą o wiele łatwiej jest uzyskać działaniu Urana.


Chciałbym również zauważyć, iż istnieją różne rodzaje kwadratur, aspekt kwadratury nie jest w pełni czymś uniwersalnym.


Saturniczno-Uraniczna dziejąca się obecnie kwadratura 270°, jest momentem, którym wchodzimy w kolejną, przedostatnią fazę cyklu Saturna-Urana, który w sumie potrwa do 2032 roku, kiedy to dojdzie do koniunkcji Saturna z Uranem. Faza w którą wchodzimy nosi miano „fazy ostatniej kwadry”. Cechuje się napięciem i popchnięciem do działania, ale często nie jest to działanie, które urzeczywistnia się zewnętrznie – zmiana zachodzi raczej poprzez refleksję na poziomie wewnętrznym, świadomościowym. Z tego też powodu wytworzył się podział naszego kolektywu ludzkiego, na grupy, które utożsamiają sobą energie saturniczną i uraniczną. Naszym celem, bez względu na obecny podział na „anty” i „pro”, jest rozpoczęcie budowania nowego fundamentu do działania społecznego, który w swojej najdoskonalszej formie szanowałby różnorodność światopoglądową i uniwersalne wartości, które panują bez względu na czas i miejsce. Jedną z nich jest prawo do wolności człowieka… Zastanówmy się jednak czy obecne wydarzenia i kierunek, w którym zmierzamy szanuje różnorodność poglądów i daje możliwość wolności wyboru...


Kwadratura ta wywołuje napięcie, które zmusza do zadania sobie pytań:


W co wierzyć – naukę czy intuicję?


Komu wierzyć?


Jak znaleźć swoją własną pozycję w obecnym chaosie dezinformacyjnym?


8 sierpnia nastąpi Nów Księżyca w Znaku Lwa. Nów ten będzie w kwadraturze z Uranem.


Kolejny cykl księżycowy niesie więc ze sobą potencjał do zintegrowania się z własnymi, personalnymi przekonaniami i wartościami, trudniej jednak będzie zaakceptować odmienne zdanie i punkt widzenia. Nów w Lwie posiada w sobie iskrę kreatywności i jak każdy nów, jest to impuls nowego kreatywnego działania, którego kierunek uwarunkowany jest od własnego poczucia misji i przeznaczenia w życiu. Nów Księżyca w Lwie jest również momentem zasiania nasienia energetycznego, które dotrze do nas na przełomie kolejnych 28 dni. Znak Lwa, którym włada gwiazda, jaką jest Słońce, odpowiada za „paliwo”, które napędza nasz organizm. Taki Nów pobudza również jakość Twojego własnego Znaku Słonecznego, ponieważ nów w Lwie wpływa bezpośrednio na położenie Słońca w indywidualnym horoskopie. Warto jest zastanowić się nad swoim życiowym powołaniem, czy też najwyższym sensem życia, ponieważ to właśnie ten sens przeznaczenia powoduje, że krąży w nas energia życiowa. Jest to dobry moment, aby powrócić do swojej kreatywnej natury i nabrać nowej mocy do działania, które skoncentrowane jest na rozwoju siebie i swojego celu życiowego.


10 sierpnia czeka nas aspekt opozycji Wenus w Znaku Panny do Neptuna w Znaku Ryb. To dobry moment na to, aby trzeźwym okiem spojrzeć na swoje własne życie i zastanowić się co wymaga poprawy i ulepszenia. Tranzyt Wenus w Znaku Panny charakteryzuje się silną, analityczną introspekcją. Oprócz Wenus, w Znaku Panny jest również Mars, który zdecydowanie nabiera w takim znaku precyzyjności w swoim działaniu. Jesteśmy obecnie w okresie, w którym osoba, która chce i wie, że musi coś w swoim życiu poprawić, ma do tego sprzyjającą energię planet.


11 sierpnia wpływać będą na nas dwa ważne aspekty – opozycja Merkurego z Jowiszem, a także kwadratura Marsa w Pannie, do Węzła Księżycowego w Znakach Strzelca i Bliźniąt. Jowisz i Merkury tworzą parę planetarną, której wspólne działanie kształtuje rozwój powszechnej narracji wydarzeń globalnych. W momencie opozycji Merkurego z Jowiszem, osiągamy moment, w którym wcześniejszy rozwój światopoglądu zbiorowego lub też powszechnych przekonań jakie posiada status quo, wchodzi w fazę sprzeczności. Być może zauważymy coraz to silniejszy spór dotyczący proponowanych rozwiązań co do rozwoju sytuacji kryzysowej, w której jesteśmy.


Kwadratura Marsa z Węzłami Księżycowymi jest dodatkowym, agresywnym napięciem, które prawdopodobnie doda momentum rozwojowi wydarzeń. Planeta „zamknięta” w kwadraturze do Węzłów Księżycowych jest często punktem zapalnym, który niesie ze sobą potencjał pominięcia pewnych kroków dotyczących ewolucji, do której zmierzamy. Ponieważ Mars jest w Znaku Panny, istnieje możliwość zignorowania faktów, statystyk i realiów, które reprezentuje żywioł ziemi, do którego należy Panna. Na poziomie indywidualnym, moment ten zachęca do trzymania stóp twardo na ziemi, a także do weryfikacji wszelkich opinii i poglądów, na swój własny rozum.


12 sierpnia nastanie trygon pomiędzy Wenus, a Plutonem. To dobry czas na to, aby po uprzednim zastanowieniu się nad dysfunkcyjnymi aspektami swojego życia, ostatecznie je usunąć. Pluton sprzyja bowiem wprowadzaniu gruntownych, często bezzwrotnych zmian. Czasami potrafi on sam wprowadzić zmiany, jeżeli coś w naszym życiu nie jest dłużej przydatne do naszego wzrostu i ewolucji. Ziemski trygon, wspiera również pozbycie się czegoś co należy do fizycznej sfery życia, inaczej mówiąc poprzez destrukcję czy też inwolucję, tworzymy przestrzeń na to co ma nadejść.


Spokojnego sierpnia!

460 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page