top of page
  • Zdjęcie autoraBartłomiej Sawicki

Sierpień 2021. Prognoza astrologiczna. Część 2/2. (16.08-31.08)
16 sierpnia, Wenus, planeta władająca wszelkiego rodzaju relacjami interpersonalnymi, a także poczuciem piękna i wartościowości, wkroczyła w Znak Wagi. Pozostanie tam do 10 października.


Wenus dobrze czuje się w Znaku Wagi, ponieważ jest ona planetą, która tym znakiem włada. Wagowa Wenus koncentruje naszą uwagę na relacjach osobowych jakie posiadamy w swoim życiu. Od strony Wagi, Wenus skupia się na zaspokajaniu potrzeb partnera i bliskich. Łatwiej jest nam obiektywnie wysłuchać drugiej strony i realistycznie wyczuć czyjeś potrzeby i oczekiwania, archetyp Wagi włada bowiem psychologią obiektywnego słuchania innych. Takie słuchanie wymaga wyciszenia się i nastawienia na absorbowanie przekazu, jaki posiada druga osoba. Warto jest więc wyciszyć się i pozwolić tej drugiej połowie na ekspresję.


19 sierpnia dojdzie do koniunkcji Merkurego z Marsem w Znaku Panny. Jest to ciekawy moment, ponieważ zarówno Mars jak i Merkury, są obecnie w aspekcie półkrzyża do Węzłów Księżycowych. Taka konfiguracja jest sama w sobie napięta, ponieważ gdy planety stoją w kwadraturze do osi Węzłów Księżycowych, noszą w sobie potencjał do „przeoczenia” ich działania i stworzenia tzw. ominiętego kroku w ewolucji.


Co może dokładnie być tym krokiem, jeżeli planetami w aspekcie do osi Węzłów Księżycowych są Mars i Merkury w Pannie?


Moim zdaniem jest to przeoczenie niezbędnych faktów, a także brak wnikliwości przed podejmowaniem decyzji. Mars w półkrzyżu do Węzłów symbolizować może zbyt szybkie i gwałtowne działanie lub pochopnie podjęte decyzje, natomiast półkrzyż Merkurego do Węzłów przyćmiewa logikę i detale danej sytuacji. Aby więc nie spowodować wytworzenia się potencjalnego „pominiętego kroku” w obecnym momencie ewolucyjnym, musimy skupić się na Północnym Węźle Księżycowym w Bliźniętach, który jest punktem wyjścia pomagającym w prawidłowym balansie osi Węzłów w znakach Strzelca i Bliźniąt. Powinniśmy więc dodatkowo skupić się na byciu elastycznymi, poinformowanymi, a także proaktywnymi w szukaniu najświeższych informacji, które umożliwią nam posiadanie lepszej perspektywy na obecny moment w czasie. Dobrze widać, że obecnie niezwykle trudno wyłapać źródła rzetelnych informacji, które reprezentują fakty i nie noszą miana propagandy rządowej, czy też teorii spiskowych. Jak mawia powiedzenie „prawda leży pośrodku”, a w skali indywidualnej, aby być prawdziwym w stosunku do siebie samego, należy wsłuchać się w swoją intuicję, która czasami potrafi zaprzeczyć temu, co w pierwszej kolejności wydaje się być logiczne. W świetle ewolucji, każdy posiada w sobie wytworzony zmysł intuicji, który kieruje nas w życiu na sytuacje posiadające ewolucyjny sens.


20 sierpnia dojdzie do opozycji Jowisza ze Słońcem. To napięte dwa dni, które mogą wywrzeć w nas chęć pozostawienia obecnych zobowiązań, na rzecz przygody i eksploracji. To również możliwość na spojrzenie na siebie z dystansu, aby zweryfikować w który kierunek prowadzi nas obecnie życiowy sens przeznaczenia. Dobre dni, aby podsumować sezon Lwa i przygotować się do sezonu Panny, który zaczynamy już niebawem.


21 sierpnia Uran w Znaku Byka, wkroczy w okres retrogradacji, która potrwa aż do 19 stycznia 2022 roku. Działanie Urana z natury posiada w sobie elementy rebelii i wyzwolenia się z konsensusu społecznego. Gdy wkracza w retrogradację, te cechy potrafią się jeszcze bardziej wzmocnić.


Głównym motywem przewodnim długiej podróży Urana przez Znak Byka, która potrwa do 2026, jest rewaluacja powszechnie przyjętego sensu wartości – tego czemu i w jaki sposób nadajemy wartość. Jest to niezwykle ważny tranzyt, ponieważ na przełomie następnych lat wiodących do 2026 roku, prawdopodobnie dojdzie do transformacji obecnie znanego nam systemu finansowego w nowy system używający technologii i cyfryzacji. Pobyt Urana w Byku budzi naszą świadomość i zwraca uwagę na podstawowe i elementarne wartości, które są niezbędne do życia tj. pieniądze, pożywienie, zdrowie, zasoby nieodnawialne itp. W okresie kolejnych 5 miesięcy Uran, dostanie dodatkowego „kopa” do działania, być może prowokując sytuacje, które wymuszą w nas ponowne spojrzenie na sprawy dotyczące archetypu Byka, czyli dbania o swoje interesy i podstawowe niezbędne do egzystowania potrzeby.


22 sierpnia odbędzie się Pełnia Księżyca w Znaku Wodnika, w której uczestniczyć będzie Jowisz. Księżyc ustawi się w koniunkcji z Jowiszem w Znaku Wodnika, który przebywa obecnie w retrogradacji. To bardzo wyzwalająca energia, która może pozwolić nam pozbyć się przekonań, z którymi zbyt personalnie się identyfikowaliśmy. Co ciekawe, Pełnia ta odbędzie się w wywyższonym 29° Znaku Wodnika, ostatnim stopniu tego znaku, co uważane jest za spotęgowanie energii danego archetypu. Księżyc w Wodniku, czasami wydaje się generować niedostępność i dystans w stosunku do emocji. To po to, aby móc głębiej zrozumieć, dlaczego posiada się takie, a nie inne życie emocjonalne. Wytwarza to niezbędny dystans w stosunku do reakcji emocjonalnych na czynniki zewnętrzne, ale dzięki temu tworzy to miejsce na zrozumienie. Wodnik włada bowiem żywiołem stałego powietrza, które związane jest z Wyższym Umysłem człowieka, w którym zapisane są najważniejsze w ewolucji danej osoby wspomnienia i myśli, które wywarły silny wpływ na tempo naszej personalnej ewolucji. W skali makro, Pełnia ta może mobilizować do działania społecznego, łączenia się z innymi we wspólnym celu, a także do niespodziewanych zwrotów akcji.


25 sierpnia dojdzie do opozycji Merkurego z Neptunem. Połączenia Merkurego z Neptunem, powodują, iż w myślenie i logikę (Merkury), ingeruje świat abstrakcji, magii i mistycyzmu (Neptun). To z pewnością dzień, w którym trudniej o skupienie uwagi i precyzyjność. Z drugiej strony, opozycja ta sprzyjać może wszelkiej kreatywności zorientowanej na użycie swojej wyobraźni. Ponieważ jedną z cech działania Neptuna, jest rozmywanie i rozpuszczanie, niepotrzebnych nam dłużej do wzrostu struktur życia, opozycja ta może pozwolić nam odpuścić negatywne myśli, które sabotażują nas w swoim działaniu. Zapewne każdy z nas nosi w sobie zakorzenioną wizję „perfekcyjnego Siebie”. Decyzje jakie podejmujemy mogą nas albo przybliżyć do tej perfekcyjnej wizji Siebie, albo nas od niej oddalić. Często jednak, ta perfekcja której szukamy jest tak monumentalna, że w dążeniu do jej spełnienia, paraliżuje nas sama wielkość celu jaki sobie obraliśmy. Opozycja Merkurego z Neptunem zachęca nas do tego abyśmy zweryfikowali przebieg i realizację wiecznego procesu samoulepszania się, jakim jest przecież proces ewolucji.


Jeżeli nie możemy ruszyć w żadną ze stron, być może powinniśmy rozdrobnić nasze cele i plany, tak aby dążenie do realizacji wielkiego planu, przebiegało w sposób konsekwentny ale i zdecydowany.


Pomyślności!


287 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page