top of page
  • Zdjęcie autoraBartłomiej Sawicki

Sierpień 2022. Prognoza astrologiczna. Część 2/2, (16.08-31.08).


Astrologiczny Rozkład Jazdy na:

Sierpień 2022 Część 2/2,

(16.08-31.08).


18 sierpnia odbędzie się trygon Wenus w Znaku Lwa, z Jowiszem w Znaku Barana, który jest obecnie w trakcie retrogradacji. Dobry dzień na to, aby zastanowić się nad tym, jak możemy stać się bardziej użyteczni i w którę stronę możemy wzrastać. Wenus w Znaku Lwa pobudza obecnie zasoby kreatywne człowieka, oryginalność, a także odwagę do podążania swoją drogą serca. Retrogradacja Jowisza zachęca nas do zastanowienia się nad tym, jak owe poczucie misji i przeznaczenia może wpisać się w ramy społeczne. Człowiek nie jest samotną wyspą i nawet jeżeli tego nie czuje, zawsze jest on w relacji do tzw. Większej Całości, czyli do społeczeństwa. Tranzyt Jowisza w Znaku Barana (Rx) powraca obecnie pamięcią do ostatnich miesięcy, weryfikując wszystkie nowe pomysły, idee i przedsięwzięcia.


20 sierpnia rozpoczniemy długi tranzyt Marsa w Znaku Bliźniąt, który w tym znaku wkroczy również w retrogradację. Mars pozostanie w Znaku Bliźniąt od 20 sierpnia 2022 roku, do 25 marca 2023 roku, natomiast jego retrogradacja trwać będzie od 31 października 2022 roku do 12 stycznia 2023 roku. Czeka nas więc niezwykle ciekawa końcówka roku 2022.


Planeta, jaką jest Mars jest tzw. przednią krawędzią procesu ewolucji kolektywnej. Włada ona instynktem, który porównać można do wpisanych w człowieka zachowań automatycznych. Mars „popycha” swoim działaniem do inicjowania akcji i nowego kierunku, w celu zgromadzenia nowych doświadczeń, które w rezultacie uczą nas tego kim jesteśmy, czego pragniemy, a czego nie chcemy (Mars to również asertywność).


Tranzyt Marsa w Znaku Bliźniąt okazać się może niezwykle dynamiczny i nieprzewidywalny, a to z powodu zmiennej natury powietrznego znaku, jakimi są Bliźnięta. Wydaje mi się, że sytuacja na świecie nabierze tempa, a ponieważ jesteśmy już w drugiej części roku, w której to dni stają się coraz krótsze, warto będzie pomyśleć o tym, jak zabezpieczyć się na zimę.


Myśląc o przyszłej retrogradacji Marsa w Bliźniętach, mam wrażenie, iż może ona odzwierciedlać postępujące problemy z załamaniem się łańcucha dostaw. Bliźnięta są bowiem znakiem, który ma wiele wspólnego z wszelkiego rodzaju komunikacją i kooperacją. Tranzyt ten może również powodować potyczki słowne z innymi posiadającymi odmienny światopogląd, czy też zwykłą „ciętość języka”. Mars w powietrznym znaku Bliźniąt walczy słowem i precyzją argumentacji swojej pozycji.


Z bardziej pozytywnego punktu widzenia, tranzyt ten wspomaga wszelkiego rodzaju pracę umysłową, marketing i networking z innymi, posiadającymi podobny sposób myślenia. Bliźnięta to archetyp, który pomaga nam poznać różnorodność otaczającego nas świata, pobudza on ciekawość.


21 sierpnia czeka nas krótki aspekt opozycji Merkurego w Znaku Panny, z Neptunem w Znaku Ryb. Dzień ten okazać się może chwilowym brakiem przejrzystego myślenia i mentalnym zamieszaniem. Warto podwójne zadbać o to, aby inni prawidłowo nas rozumieli i vice versa. Merkury w Pannie może również ukazać swoją samokrytyczną stronę, która, gdy człowiek nie posiada w sobie pokory, lubi krytykować innych odwracając tym samym uwagę od tego co powinniśmy naprawić w sobie samych.


23 sierpnia Słońce wkroczy w Znak Panny rozpoczniemy więc sezon urodzinowy wszystkich słonecznych Panien ;) Zdrowia!


24 sierpnia odbędzie się trygon Wenus w Znaku Lwa, z Chironem w Znaku Barana, który jest obecnie w retrogradacji. To dzień, w którym warto zwrócić uwagę na to, czy akceptujemy siebie takimi, jakimi jesteśmy, czy może kompensujemy swoją prawdziwą naturę tylko po to, aby przypodobać się innym. Każdy z nas posiada w sobie wewnętrzne dziecko, które emanuje ciekawością do życia, a także niewinnością bycia sobą. Trygon pomiędzy Chironem a Wenus, jest czasem na uhonorowanie siebie samych, na akceptację swojej inności, a także na budowanie w sobie odwagi i dumy, w życiu „po swojemu”.


25 sierpnia Uran w Znaku Byka, który ostatnio wykonał koniunkcję z Marsem i Północnym Węzłem Księżyca w Znaku Byka, rozpocznie swoją retrogradację, która potrwa do 23 stycznia 2023 roku. Celem procesu retrogradacji Urana jest pomoc człowiekowi w staniu się czymś więcej, w wyzwoleniu się z identyfikacji grupowej, aby móc odkryć swoją własną ponadczasową naturę.


Każdy człowiek zawiera w sobie duszę, pierwiastek, który jest nieśmiertelny, który cyklicznie przychodzi na Ziemię w celu podporządkowania się do panującego na naszej planecie Prawa Wzrostu. Ponieważ wkraczając w życie fizyczne, musimy nauczyć się jego zasad, a także zasad danej społeczności, w jakiej przyszło nam się rozwijać (świat saturniczny), nie zawsze od początku rozumiemy swoją unikatowość. Aczkolwiek, dusza człowieka zawiera w sobie pamięć wszystkich wysiłków wykonanych w celu odkrycia siebie, wyzwolenia się od identyfikacji grupowej – pamięć swojego procesu indywiduacji.


Retrogradacja Urana to okres, w którym nasz umysł staje się wyczulony na wiadomości z przeszłości. Działanie Urana powoduje, iż co jakiś czas, w naszej jaźni pojawiają się „wskazówki”, czy też myśli, które często odbiegają od dotychczasowych realiów. Jeżeli zidentyfikujemy te, które mają w sobie element powtórzenia i pojawiają się od dłuższego czasu, jest to wskazówka, aby przyjrzeć się im bliżej i zareagować na nie. Tym właśnie jest uraniczne wyzwolenie się z okowów czasu i otoczenia, w jakim się narodziliśmy, w kierunku życia w zgodzie z naszą duchową i ponadczasową naturą.


W dniach 25-28 sierpnia odbędzie się silna aktywność Wenus.


25 sierpnia Wenus wykona kwadraturę z Osią Ewolucji (Węzłami Księżyca), w znakach Skorpiona i Byka. Powodować to może napięcie w relacjach, związane z dynamiką siły, podziału obowiązków, a także wzajemnej współzależności od siebie. Wenus w Lwie, w takim ustawieniu może również wywołać w relacjach, sytuacje konfiktowe, w których łatwo o fajerwerki i dramaturgię.


27 sierpnia odbędzie się kwadratura Wenus w Lwie wraz z Uranem w Znaku Byka, powodując, iż odczujemy przypływ mobilizacji do tego, by bardziej stawiać na swoim, być bardziej samowystarczalnymi i przede wszystkim ufać sobie. Aspekt ten przypieczętuje również wkroczenie Urana w retrogradację.


26 sierpnia Merkury wkroczy w Znak Wagi. W pierwszej połowie października zacznie on również retrogradację w Znakach Wagi i Panny. Zdecydowanie tematem tego tranzytu będzie „komunikacja do skutku”. Znak Wagi dotyczy przede wszystkim psychologii obiektywnego słuchania, a gdy przebywa w nim Merkury, dodatkowo budzi on ciekawość poznania opinii innych niż swoje własne. Merkury w Znaku Wagi jest również dobrym czasem na zawieranie kontaktów, nowych znajomości, a także na wszelkiego rodzaje negocjacje.


27 sierpnia czeka nas również Nów Księżyca w Znaku Panny, który ustawi się w kwadraturze rosnącej z Marsem w Bliźniętach. Ta konfiguracja posiada więc w sobie coś „przyspieszającego” bieg wydarzeń, za sprawą aspektu do Marsa.


Nów Księżyca w znaku analitycznej Panny zachęca nas do wykonania konkretnych akcji w celu poprawy jakości swojego życia, wprowadzenia nowej rutyny, czy też odcięcia się od tych spraw i nawyków, które ściągają nas w dół. Aczkolwiek aby to było możliwe, archetyp Panny potrzebuje pewnego rodzaju pokory i skromności, aby zaobserwować, że istnieje w nas coś, co wymaga poprawy. Nów ten jest również zachętą do obudzenia w sobie chęci pomocy innym i służenia czemuś większemu niż my sami. To dzięki archetypowi Panny uczymy się, iż każdy człowiek ma w sobie praktyczne umiejętności do tego, aby służyć innym, a w rezultacie służyć Większej Całości.


Pomyślnej reszty sierpnia!

332 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page