top of page
  • Zdjęcie autoraBartłomiej Sawicki

Sierpień 2023. Prognoza astrologiczna. Część 1/2 (01.08.23-15.08.23).
Pełnia Księżyca w Znaku Wodnika – 1 sierpnia 2023 r.


Dzisiaj, 1 sierpnia, odbywa się Pełnia Księżyca w Znaku Wodnika, przybliżając nas krok bliżej w stronę mistycznej i przez niektórych wyczekiwanej Ery Wodnika. Archetyp Wodnika, w jakim odbywa się dzisiejsza Pełnia, wspomaga tempo ewolucji człowieka. Jedenasty archetyp, jakim jest Znak Wodnika, ukazuje nam rzeczywistość, która istnieje poza liniowym pojęciem czasu.


Za każdym razem, gdy aktywowany jest przez planety Archetyp Wodnika, otwiera nam się „dostęp” do zapisów Wyższego Umysłu, czy też umysłu podświadomego, który jest ogromną częścią ogółu naszych myśli, jednak ponieważ działa podświadomie, nie mamy do niego ciągłego dostępu.


Istnieją w życiu momenty w podczas których energie uraniczne wpływają na nas w postaci np. nieprzewidzianej w życiu zmiany, zwrotu akcji lub szokujących sytuacji, które w rezultacie powodują w psychice człowieka, „oderwanie” się od doświadczenia życiowego, lub też zaburzenie w poczuciu jego liniowości. Czasami przyczyną takich sytuacji są czynniki trzecie, a czasami to w nas samych wewnętrznie poruszy się coś i sprawi, iż już więcej nie identyfikujemy się z tym, co do tej pory robiliśmy, czuliśmy czy myśleliśmy.


Istnieją również ludzie, którzy czują całym swoim jestestwem, iż są po prostu "inni" i nie należą do tego świata. Brak dopasowania się do rzeczywistości jest również elementem działania archetypu Wodnika, ponieważ w taki sposób, uaktywnia się nasza obiektywność w stosunku do siebie samych, ale działa wtedy również polaryzacja Wodnika, którą jest Lew, w postaci budowania w nas odwagi i siły do tego, aby pomimo poczucia swojej "inności", wziąć pełną odpowiedzialność za swoje Jestestwo i za swoją samoaktualizację.


Archetyp Wodnika, który w horoskopie posiada każdy z nas, przypomina trochę kierowanie się myślą "bycia w

świecie, ale nie z tego świata"...


Podczas tej Pełni będziemy mogli dostrzec siebie samych w szerszej perspektywie, zwłaszcza iż jesteśmy wciąż podczas retrogradacji Wenus w Znaku Lwa, która pracuje nad tym abyśmy zastanowili się co, tak naprawdę jest naszym celem i misją w życiu.


Pełnia Księżyca w Znaku Wodnika wspiera nas w tym abyśmy zaakceptowali różnorodność ludzi i ludzkich doświadczeń, ale również, abyśmy zaufali w poczucie swojej unikalność i sensu "bycia innym”. Wenus chce pobudzić w nas pokochanie w sobie swojej inności, ale również pobudza w nas odwagę do tego, abyśmy wzięli pełną odpowiedzialność za samorealizacje siebie i swojej istoty.


2 sierpnia odbędzie się opozycja Merkurego w Znaku Panny, z Saturnem w Znaku Ryb, który jest w trakcie retrogradacji. Kontakt obydwu planet wpłynąć może na sposób komunikowania się z innymi, który okazać się może bardzo mechaniczny lub pozbawiony wrażliwości w swoim tonie, ale z drugiej strony Saturn i Merkury w takim aspekcie, przyspieszyć mogą pracę w postaci polepszenia koncentracji lub precyzyjnego działania zgodnie z planem. Energia ta sprzyja więc praktycznym działaniom nakierowanym na osiągnięcie konkretnych celów, zwłaszcza na obecność Marsa w Znaku Panny, która jest również sprzyjająca w pracy.


Warto jest wykorzystać te pierwsze dni sierpnia na skoncentrowanie swoich wysiłków, ponieważ niedługo (24 sierpnia), Merkury w Znaku Panny rozpocznie trwającą 3 tygodnie retrogradację.


9 sierpnia odbędzie się druga z trzech kwadratur Wenus (obecnie w retrogradacji) w Znaku Lwa i Urana w Znaku Byka. Podczas całej retrogradacji Wenus, wykona ona trzykrotną kwadraturę z Uranem, dodając dodatkowego napięcia do wyzwolenia się z przeszłego sensu wartości i dawnych celów, ale również aspekt ten wywołuje efekt „popchnięcia” do zrobienia lub spróbowania czegoś nowego.


13 sierpnia odbędzie się koniunkcja Wenus w Znaku Lwa (Rx), ze Słońcem w Znaku Lwa, co nazwać można „sercem retrogradacji”.


Poruszająca się ruchem wstecznym Wenus, na swojej drodze napotyka blask Słońca, który dociera do głęboko do podziemia, w którym znajduje się obecnie Wenus. Ten blask Słońca (koniunkcja), jest momentem symbolicznym, w którym w Wenus, tchnięta jest nadzieja na pozytywny powrót z krainy cienia. Retrogradacja Wenus odnosi się bowiem do mitu o Persefonie czy też Innanie, która wbrew jej sprzeciwom, musiała spędzić 40 dni w podziemiach Hadesu.


Gdy dzieje się retrogradacja Wenus, planeta ta zmienia również swoje miano Gwiazdy Wieczornej, którą widać tuż po zachodzie Słońca, na Gwiazdę Poranną, która pojawia się tuż przed świtem. Dzień ten może być również „olśnieniem” dotyczącym rozwiązania problemów, nad którymi obecnie pracujemy.


Co ciekawe, w ostatnich dniach lipca, podczas gdy umacniał się aspekt półkrzyża Plutona wraz z osią Węzłów Księżyca, obecnej już w znakach Baran/Waga, odbyło się przesłuchanie w amerykańskim kongresie, w sprawie posiadania przez armię Stanów Zjednoczonych, pojazdów pozaziemskich, a także pracach inżynierskich na technologiach nieznanych obecnie człowiekowi, gdzie potwierdzono takie działania...


Bez względu na to, jaka jest faktyczna prawda, wydarzenie to wpisuje się idealnie w symboliczne znaczenie półkrzyża Plutona i Węzłów, ponieważ Pluton wywiera obecnie napór ewolucyjny na to abyśmy zaakceptowali różnorodność tego co nie jest „nami” (Waga). Pluton w półkrzyżu do Węzłów będzie praktycznie do końca roku 2023, więc oczekuje, iż temat ten będzie kontynuowany.


Pomyślności!

169 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page