top of page
  • Zdjęcie autoraBartłomiej Sawicki

Styczeń 2022. Prognoza astrologiczna -Część 2/2, (16.01.22-31.01.22).

Zaktualizowano: 17 sty 2022


Astrologiczny Rozkład Jazdy na:

Styczeń 2022 (Część 2/2),

16.01.22-31.01.22.


W drugą połowę stycznia 2022 roku, wkraczamy silną koniunkcją Słońca wraz z Plutonem (16 stycznia). Jest to niezwykle silny i obdarzający nas w ambicje aspekt, który nie znosi kompromisów. Koniunkcja tych ciał niebieskich w Znaku Koziorożca jest również czasem, w którym możemy dostrzec, co w naszym życiu wymaga „zamknięcia drzwi” i co powinniśmy finalnie, zostawić za sobą. Taka energia potrafi również bardzo silnie absorbować człowieka w jego własnych ambicjach, czasami do tego stopnia, iż staje się to nad wymiar egotyczne.


Podczas następnych dni warto jest posiadać zdrowy rozsądek i okazać się obiektywnością, ponieważ koniunkcja tych obiektów jest w stanie zupełnie pochłonąć człowieka w swoim działaniu i dążeniu do posiadania siły. Moc Plutona najlepiej nakierować na swoje własne życie, ponieważ często taka koniunkcja objawia się chęcią kontrolowania innych, a to praktycznie zawsze dąży do konfliktu.


17-18 stycznia Uran w Znaku Byka, będzie przygotowywać się do wyjścia z okresu retrogradacji, w którym był od 21 sierpnia 2021 roku. Wyjście Urana z retrogradacji, zazwyczaj „przyspiesza” rozwój wydarzeń, ponieważ zadaniem tejże planety jest indywiduacja naszego ludzkiego kolektywu. Jednakże dni 17-18 stycznia, gdy Uran stacjonuje, są czasem, który warto mieć na uwadze, ponieważ jest to „nawrót” działania czynnika uranicznego, który jest napędem naszej kolektywnej ewolucji. Nie zapominajmy również o tym, iż jesteśmy w trakcie retrogradacji Merkurego, obecnie w Znaku Wodnika, a tak się składa, iż władcą tego archetypu jest Uran wychodzący obecnie z półrocznego okresu retrogradacji. Merkury może pomóc nam nabrać nowego podejścia do obecnych realiów, ale również znaleźć odpowiednią dla nas samych drogę, w tym całym chaosie, który na tę chwilę nas otacza.


W nocy, 18 stycznia, czeka nas wybitnie wyrazista Pełnia Księżyca w Znaku Raka, która ustawi się w opozycji do wspomnianego wcześniej Plutona. Jesteśmy zachęceni do tego, aby kierować się bardziej tym kim jesteśmy „w środku”, w naszym wnętrzu, a nie tym jak widzi nas społeczeństwo, czy też jak chcemy być postrzegani przez innych. Koniunkcja Plutona ze Słońcem, czasami może przysłonić nasze uczucia i to, co naprawdę czujemy, w formie budowania koziorożcowych „murów” i sprawiania wrażenia, iż jesteśmy w całkowitej kontroli nad naszym życiem. Pamiętajmy, że nawet te osoby, które osiągnęły w życiu relatywnie widziany sukces i znaczą coś w społeczeństwie pełniąc poważane role, posiadają wewnętrzne życie emocjonalne.


Czy nie jest tak, iż często kompensujemy naszą higienę emocjonalną, chęcią osiągnięcia sukcesu w świecie zewnętrznym?


Czy nie zdarza się czasami tak, iż chcemy udowodnić innym że jesteśmy kimś więcej?


Jak zachowujemy się w domu, gdy zdejmiemy uniform i odpoczniemy wygodnie na kanapie przed telewizorem?


Tego właśnie uczy nas Znak Raka, w którym odbędzie się Pełnia – odnalezienia spokoju i bezpieczeństwa w swoich wewnętrznych odczuciach i emocjach...


Identyfikowanie siebie i swojej tożsamości z karierą i sukcesem społecznym jest bardzo trudną drogą, ponieważ nie mamy kontroli nad światem zewnętrznym, którego zasady i obraz jest w ciągłej zmianie.


Wenus, która do końca stycznia będzie w retrogradacji, dodatkowo pomaga nam skupić się na sprawach i wartościach, które są istotne dla naszej duchowej natury.Pal licho ostatnie trendy, sukces i wyścig szczurów – to i tak przeminie w momencie, gdy opuścimy świat fizyczny. Wenus i jej retrogradacja w Koziorożcu, chce abyśmy dorośli do tego by przejąć kontrolę nad pragnieniami naszej duszy i spełnieniem jej potrzeb, potrzeb, które są nam niezbędne do rozwoju i ewolucji. Wenus pomaga nam obecnie ponownie zdefiniować czego oczekujemy od relacji towarzyski i sprawdza, czy są one zbudowane na solidnym gruncie. Sprawdza czy drogi osób, które towarzyszą nam na naszej własnej drodze, zmierzają w tę samą stronę, czy może już się poróżniły…


18 stycznia, czeka nas kolejna długofalowa zmiana, Węzły Księżyca, czyli tzw. Oś Ewolucji wykona regress do Znaków Skorpiona i Byka i pozostanie tam aż do 17 lipca 2023 roku.


Z pewnością, kolektywnie będzie to okres, w którym zmieni się nasze zaufanie do rządów i rządzących, ale również czas zmian w świecie finansów i gospodarki. To, co do tej pory obdarzyliśmy zbyt dużym zaufaniem, przejdzie przez gruntowny test, ponieważ Węzły będą znajdywały się w archetypach, które obrazują proces ewolucji – na miejsce starego, wkracza nowe. Jest to również czas, który może być obfity w silne konfrontacje, zarówno te zewnętrzne jak i wewnętrzne – taką naturę ma bowiem Archetyp Skorpiona, w którym przebywać będzie Węzeł Południowy (Ketu). Naturalną cechą życia ludzkiego w postaci fizycznej, jest jego przemijanie, śmierć jest częścią procesu życia, a aby móc w pełni rozwijać się, musimy zaakceptować iż w naszym świecie nic nie trwa wiecznie.


Węzeł Północny będzie natomiast w Znaku Byka, który wskazuje, iż kolejne półtora roku zachęceni będziemy do tego aby koncentrować swoją uwagę na tych podstawowych sprawach. tj. bezpieczeństwo, dach nad głową, pożywienie etc. - to, co jest nam niezbędne do życia i jego podtrzymywania. Im mniej będziemy komplikować sprawy, tym lepiej, warto jest więc zacząć skupiać się na rzeczach prostych, do potrzeb zmysłów i ciała.


Północny Węzeł w Byku będzie również uczyć nas samowystarczalności w zapewnieniu sobie przetrwania. Warto będzie więc dodatkowo sprawdzić jak wygląda zarządzanie zasobami własnymi. Dalej w roku 2022, 31 lipca, Węzeł Północny wykona koniunkcję z nieprzewidywalnym i rozbijającym stare struktury Uranem w Znaku Byka, jest bardzo możliwe iż w tym okresie dojdzie do poruszeń w świecie finansów i ekonomii, lub nawet zwiększy się ilość katastrof naturalnych, ponieważ Uran w połączeniu z Rahu, to niezwykle przyspieszająca naszą ewolucję konfiguracja. Planety które spotykają się z Węzłami Księżycowymi, bezpośrednio uaktywniają naszą Oś Ewolucji, a w tym przypadku Uran obdarza nas jeszcze większym pędem do indywiduacji.


Temat Węzłów Księżyca w Znakach Skorpiona i Byka, jest niezwykle obfity, dlatego też niedługo podzielę się z Wami większą dawką wiedzy na ten temat.


20 stycznia rozpoczniemy Sezon Wodnika, wyzwalania się ze wzorców i norm, a także zrozumienia, że jedność jest w stanie istnieć tam gdzie jest obecna różnorodność i akceptacja.


A więc z góry, życzę wszystkiego dobrego dla zwariowanych, słonecznych Wodników!


24 stycznia, kolejna zmiana – Mars wkroczy w Znak Koziorożca i pobędzie tam do 6 marca.


Energia Marsa dobrze odnajduje się w Znaku Koziorożca, ponieważ tego typu Mars potrafi skoncentrować swoją akcję i działanie, na długoterminowych celach i ambicjach (Koziorożec). Taki tranzyt może jednak uruchamiać dodatkową energię w osobach, które są zbytnio skoncentrowane na sukcesie, powodując chęć dotarcia na szczyt po przysłowiowych „trupach”.


Niestety wzmaga to również nacisk społeczny na dostosowanie się do regulacji i ograniczeń, Koziorożec jest bowiem bardzo systemowym archetypem, który reprezentuje konformizm. Konformizm kosztem uczuć i wrażliwości, którą Koziorożcowa strona osi znaków Koziorożec/Rak, często lubi ignorować. W tym archetypie kumulują się również wszelkie represje emocjonalne i te emocje, które powinny, a nie zostały odpowiednio wyrażone. Często dotyczy to relacji na linii rodzic-dziecko, a czasami represje te zbierają się podczas okresu dojrzewania. Oczywiście nie jest to regułą i normą, ale w obecnych czasach prawie każdy z nas nosi w sobie pewne żale, które domagają się uleczenia.


Spokojnej reszty stycznia!


#. Mam małe opóźnienia w nagraniu prognozy w formie materiału wideo, ale niedługo to nadrobię, a więc śledźcie kanał YouTube Astrologii Ewolucyjnej, lub powróćcie do komentarzów w tym poście za jakiś czas.


(ilustracja:"Autoretrato," Juan Carlos)

249 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page