top of page
  • Zdjęcie autoraBartłomiej Sawicki

Zaćmienie Księżyca w Znaku Bliźniąt (30.11.20).
Zaćmienie Księżyca w Znaku Bliźniąt (30.11.2020).


Wchodzimy właśnie w okres Zaćmień, który otwiera Zaćmienie Księżyca w Znaku Bliźniąt.


Kolejne Zaćmienie, które nas czeka to Zaćmienie Słońca w Znaku Strzelca, które odbędzie się 14 grudnia.


Co ciekawe, tuż przed Zaćmieniem, które odbędzie się w ten poniedziałek, Neptun w Znaku Ryb, kończy swoją retrogradację, w której był od 23 czerwca. Neptun jest obecnie w aspekcie kwadratury do Węzłów Księżycowych, co w Astrologii Ewolucyjnej nosi miano „pominiętego kroku w procesie ewolucji”.


Gdy któraś z planet wykonuje kwadraturę do Osi Ewolucji, jaką są Węzły Księżycowe , powstaje ryzyko zignorowania lub pominięcia manifestacji jej działania. Jest „zakleszczona” pomiędzy przyszłością a przeszłością, nie rozwiązując w pełni żadnej ze stron.


Czego dotyczy kwadratura Neptuna z Węzłami Księżycowymi w Znakach Strzelca i Bliźniąt?


Oś Znaków zmiennych (Bliźnięta, Panna, Strzelec i Ryby) związana jest z naturą naszych personalnych przekonań, związanych z indywidualnym zrozumieniem rzeczywistości, którą współdzielimy. Neptun potrafi w bolesny sposób ukazać nam, która z powszechnych „narracji świata” nie jest zakorzeniona w tym, co jest naturalne i oczywiste. Przez ostatnie miesiące, byliśmy i nadal będziemy pod wpływem działania Neptuna w Rybach. Możemy zaobserwować istny dysonans informacyjny pomiędzy tym, jak faktycznie jest, a jak jest to tłumaczone.


Ponieważ Neptun swoim działaniem lubi „budzić” ludzi z życia w bańce iluzji, okres obecnych Zaćmień i koniec roku 2020 w dużej mierze dotyczy pozbycia się wszelkich złudzeń co do tego, jak może lub mogłoby być. Jesteśmy zaproszeni do tego, abyśmy pomimo bombardowania nas masowym fałszem informacyjnym, cenzurą i brakiem wolności słowa, żyli wedle swojej własnej prawdy i autentyczności (Strzelec). Prawdy, którą przeżyliśmy na własnej skórze, doświadczając jej, ponieważ zazwyczaj to właśnie to z czym rezonuje nasze ciało jest właściwym wyborem.


Zaćmienia często uważane są za „portale zmiany”, które niosą ze sobą długotrwałe efekty. Z globalnego punktu widzenia, niedawna retrogradacja Merkurego, przyszłe Zaćmienia, a także kwadratura Neptuna z Węzłami Księżycowymi, znacząco wpływa na sposób, w jaki każdy subiektywnie interpretuje rzeczywistość. Dodatkowo, wszystko to odbywa się równolegle do dziwnej sytuacji związanej z wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych, co jedynie podkreśla dosłowność działania astrologii.


Zaćmienie Księżyca w Bliźniętach może pomóc nam zaobserwować rzeczywistość taką, jaka naprawdę jest.


Ponieważ Zaćmienia Księżyca czasami aktywuje w nas skrywane głęboko emocje, mamy obecnie możliwość nawiązania kontaktu z ciemniejszą częścią naszego charakteru, która również ma swoją funkcję. Często emocje, które ciężko jest wyrazić, kłębiące się pod naszą fasadą, związane są z potrzebami emocjonalnymi, które pozostają niezaspokojone. Wenus wraz z Merkurym są nadal w Znaku Skorpiona, co wskazuje na zminimalizowanie oczekiwań w stosunku do innych i silniejsze skupienie się na byciu samowystarczalnym.


Jesteśmy zachęceni do pogrzebania w zakamarkach naszej psychologii uwarunkowań, po to, aby dojść do logicznego (Bliźnięta) zrozumienia natury naszych motywacji i pragnień (Skorpion).

367 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie
bottom of page