top of page
  • Zdjęcie autoraBartłomiej Sawicki

Zaćmienie Księżyca w Znaku RakaZaćmienie Księżyca w Znaku Raka.

Ach ten styczeń. To chyba najtrudniejszy miesiąc w roku 2020.

Jutrzejsza Pełnia jest również Zaćmieniem Księżyca, ponieważ odbywa się w niewielkiej odległości od Węzła Księżycowego (Rahu & Ketu).

Dodatkowo na Pełnię w dużym stopniu oddziaływać będzie zagęszczenie planet w znaku Koziorożca.

To, o czym obecnie słyszymy w mediach, zawirowania polityczne dotyczące USA i Bliskiego Wschodu, zamieszanie związane z narodem żydowskim i tym podobne, są dobrym przykładem na obserwację tego, jak energia Plutona w Koziorożcu wpływa na inne znajdujące się tam planety (Słońce, Merkury, Saturn i Ketu).

Archetyp Koziorożca władany przez Saturna, odpowiedzialny jest za sposób, w jaki nadajemy struktury i kształtów swojemu światopoglądowi.

Archetypem poprzedzającym Koziorożca jest Strzelec, dzięki niemu czujemy, że mamy uniwersalne połączenie ze Wszechświatem, że jesteśmy jego nierozłączną częścią jako ludzie.

W przeszłości, zbiorowiska ludzi charakteryzowało posiadanie podobnych poglądów w stosunku do kosmologii i mistycznego połączenia człowieka z kosmosem. Łączyły ich podobne obserwacje i podobne wierzenia, dzięki czemu tworzyli oni plemiona i starożytne kultury. To, co łączy nas teraz bądź w zasadzie ogranicza nas, to granice danego kraju, które uformowane są przez następny archetyp.

Koziorożec jest archetypem, który nadaje struktury i ładu temu, co intuicyjnie można wyczuć dzięki archetypowi Strzelca. Saturn sam w sobie oznacza kres tego, co postrzega ludzka świadomość. To nadanie limitu temu, co podświadomie czujemy dzięki Strzelcowi.

Bronimy swoich poglądów, bronimy swojej tradycji i historii, ponieważ daje nam to poczucie jedności jako naród, a tym samym jednoczy to nas jako organizacja, która posiada swoje regulacje i zasady, czyli państwo/kraj.

To jak obrazuje się archetyp Koziorożca w dzisiejszych czasach, jest jednak nieco zniekształcone. Władza i autorytet utożsamiana jest z posiadaniem pieniędzy, z zamożnością lub statusem społecznym.

Oceniamy czyjś autorytet i kompetencje poprzez ich status społeczny i zamożność, kiedy tak naprawdę powinniśmy obserwować skalę moralności ich decyzji.

Obecny system społeczny ubarwiony czasami patriarchatu, ustawiony jest tak, aby ktoś mógł się wzbogacić, ktoś inny musi stracić.

Zamiast jednoczyć i pomagać innym, wkluczamy i ignorujemy.

Zapomnieliśmy już, że jesteśmy częścią większego systemu, jakim jest natura. Podzieliły nas religie i wierzenia, które oparte są na jednakowych i ponadczasowych prawdach. Mają one ten sam mianownik. Próbujemy żyć według praw ustanowionych przez człowieka, zamiast dostosować się do tego, co jest naturalne i ustanowione przez przyrodę.

Jutrzejsze Zaćmienie Księżyca daje nam możliwość poczucia tego, co znaczy być człowiekiem, co znaczy czuć czyjeś nieszczęście i kruchość ludzkiego życia.

Moim zdaniem nie definiuje Cię, Twoja rasa, Twoje poglądy polityczne, narodowość, lub stronniczość względem danej partii politycznej. To wszystko jest jedynie częścią procesu, który ma Cię przygotować do życia w społeczeństwie. Zadaniem człowieka myślącego jest obserwacja wartości, które są adekwatne tylko i wyłącznie dla niego, co nie znaczy, że muszą być one związane z tym, co powszechnie uznawane jest za wartość.

Jeżeli na chwilę usunęlibyśmy wszelkie definicję i rozebralibyśmy z nich człowieka, który tak mocno walczy o ideały – kim byłby owy człowiek?

To samo serce, ten sam śmiech, to samo prawo do życia, ponieważ z jakiegoś powodu wszyscy znaleźliśmy się tutaj RAZEM, bez względu na podziały i to, co wmawia nam dzisiejszy świat.

Nie zapominajmy o tym, że wszyscy powstaliśmy z tej samej nicości i że życie każdej istoty jest DAREM i jej własną intencją.

Nie zapominajmy o naszej prawdziwej naturze.

Pomyślności i nie dajcie się zwariować!

78 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page