top of page
  • Zdjęcie autoraBartłomiej Sawicki

Zaćmienie Księżyca w Znaku Strzelca (05.06.20).Zaćmienia związane są bezpośrednio z położeniem Węzłów Księżycowych, występują wtedy gdy Nów Księżyca lub Pełnia Księżyca znajduje się w niedalekiej odległości od Węzłów Księżycowych.


Węzłami Księżycowymi w astrologii nazywane są punkty przecięcia orbity Ziemi, która krąży wokół Słońca, a także orbity naszego ziemskiego satelity – Księżyca. Nie są to punkty fizycznie obecne w przestrzeni kosmicznej, dlatego moim zdaniem muszą być brane pod uwagę jako aspekt metafizyczny. Niemniej jednak ich działanie i znaczenie w kontekście indywidualnym i kolektywnym człowieka jest dosyć istotne. Węzły Księżycowe, czyli w astrologii wedyjskiej Rahu i Ketu, symbolizują inaczej smoka, który zjada swój własny ogon tym, samym prezentując w ten sposób symbol nieskończoności.


Historia wskazuje, że astrologowie wieszczyli znaczące i raptowne zmiany w okresie zaćmień, należy jednak dodać, że prawdopodobieństwo takich wydarzeń, jest bardziej realne w miejscach, gdzie zaćmienie jest pełne. Zjawiska te posiadają uraniczną, nieprzewidywalną dynamikę – potrafią zaskoczyć.


Zaćmienia zawsze dotyczą dwóch Świateł, czyli Słońca i Księżyca, ponieważ reprezentują one rozdysponowanie energii yin (element żeński) i yang (element męski).


Działanie Księżyca skupia się na adaptacji człowieka do jego najbliższego otoczenia. To umiejętność odczuwania i nawigowania emocji. Symbolika Księżyca w astrologii dotyczy również przeszłości, ponieważ każdy z nas posiada pamięć tych miłych, jak i nieprzyjemnych doświadczeń, które odbyły się w przeszłości. Moment teraźniejszy i to, jak adaptujemy się i odczuwamy teraźniejszość, jest zawsze zabarwione tym, co przeżyliśmy i co przydarzyło się nam w przeszłości.


Zaćmienie Księżyca w Znaku Strzelca symbolizuje inaczej moment, w którym przeszłe tradycje i dotychczasowe radzenie sobie z rzeczywistością (dotychczasowa norma), dostaje nieoczekiwanego zwrotu.


Przeszłość – Księżyc, przyćmiona jest przez światło Słońca – rozbija tym samym dotychczasowe bezpieczeństwo, normy i tradycje. Nasze podejście do tradycji i historii dostaje oryginalnego, nowego wglądu.


Podczas okresu zaćmień, Wszechświat otwiera przed nami "okno zmian".


Poniżej znaleźć możesz film na temat przyszłego Zaćmienia w Znaku Strzelca.


Bądźcie bezpieczni!

118 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page