top of page
  • Zdjęcie autoraBartłomiej Sawicki

Zaćmienie Księżyca w Znaku Strzelca (26.05.21). Sezon Zaćmień.W środę wieczorem czeka nas Pełnia Księżyca w Znaku Strzelca, która jest również Zaćmieniem Księżyca.


Ponieważ Zaćmienia zawsze chodzą parami, okres od Zaćmienia Księżyca w Znaku Strzelca (26 maja), do Zaćmienia Słońca w Znaku Bliźniąt (10 czerwca) jest często nazywany oknem przemian.

W starożytności, Zaćmienia uważane były za jedne z ważniejszych dni w ciągu roku, ponieważ nie były one zbytnio rozumiane, człowiek posiadał również bliższy kontakt z naturą dzięki czemu silniej odczuwał ich oddziaływanie.


Słońce i Księżyc, jako „światła”, posiadają w sobie przejrzystość i transparentność energii męskiej i żeńskiej, podczas Pełni ta polaryzacja jest w najsilniejszym napięciu.


Zaćmienia występują zawsze w bliskiej odległości od Osi Ewolucji, jaką są Węzły Ksieżycowe (Rahu i Ketu), które oznaczają kierunek lub też wpływ trójdzielności czasu na obecny moment w ewolucji.

Aby zrozumieć czym dokładnie są Zaćmienia, należy zastanowić się nad symboliką Węzłów Księżycowych, ponieważ odgrywają one ważną rolę w całym Sezonie Zaćmień.


Weź głęboki wdech…

Zatrzymaj się na chwilę…

Skup się na swoim ciele…


Skupiając swoją uwagę na momencie teraźniejszym, będąc „tu i teraz”, stajemy się obserwatorami jednego z najważniejszych Praw Uniwersalnych, prawa trójdzielności.


Moment teraźniejszy jest wypadkową starcia się dwóch wymiarów czasu – przeszłości i przyszłości.

To właśnie w „tu i teraz”, w którym człowiek może uczestniczyć swoją uważnością, odbywa się proces ewolucji – moment teraźniejszy, to co mamy przed oczami, jest bowiem przednią krawędzią ewolucji.


Oś Węzłów Księżycowych, wraz z szybko poruszającym się Księżycem symbolizuje prawo trójdzielności czasu w akcji.


Tranzytujący Południowy Węzeł Księżyca („Ketu”), który jest obecnie w Znaku Strzelca, symbolizuje jaki „rozdział” historii i przeszłości ma na nas bezpośredni wpływ w danym momencie,


natomiast,


Tranzytujący Północny Węzeł Księżyca („Rahu”), służy jako przeciwwaga do wytworzenia obiektywizmu, dzięki któremu możemy stać się obserwatorami siebie i tego jaki jest efekt wpływów przeszłości na to kim człowiek i nasz ludzki kolektyw staje się w obecnym czasie.


Księżyc jako najszybciej poruszający się po niebie obiekt, którego cykl w przybliżeniu wynosi okres około 28-29 dni, służy jako punkt integracji przeszłości z przyszłością - w pewnym sensie symbolizuje on moment teraźniejszy.


Obecny sezon zaćmień dotyczy więc polaryzacji znaków Strzelca i Bliźniąt, gdyż to właśnie w tych znakach czekają nas zaćmienia.


Strzelec i Bliźnięta to archetypy jakości zmiennej, których zadaniem jest kształtowanie i rozwój indywidualnego systemu przekonań człowieka. Połączenie intelektu i logiki (Bliźnięta), wraz z intuicją i myśleniem abstrakcyjnym (Strzelec), w rezultacie wytwarza system przekonań człowieka jakim jest światopogląd.


Władcą Zaćmienia Księżyca w Strzelcu, jest Jowisz, który od niedawna znajduje się w Znaku Ryb, a także będzie on w aspekcie kwadratury do Zaćmienia.


W dodatku, w czasie Zaćmienia/Pełni w Strzelcu, Saturn będzie już w okresie swojej retrogradacji, która potrwa do 12 października.


Można powiedzieć, iż uczymy się obecnie zdrowego balansu pomiędzy wiarą w lepsze jutro a faktami, które rzadko kłamią i których nie powinno się ignorować.


Do czasem zbyt wygórowanego i idealistycznego optymizmu Jowisza w Rybach, co jakiś czas należy dodać odrobinę logiki i planowania, aby móc kontrolować ekspansywną energię Jowisza.


Człowiek jest istotą, posiadającą system moralny, na który w dużym stopniu wpływają doświadczenia jego przeszłości. Czasami celowo wmawiamy sobie jakąś „historię”, w którą wierzymy, która staje się naszą „personalną prawdą” (przekonaniem), jedynie dlatego bo nie radzimy sobie z faktem iż człowiek nie jest doskonałą istotą. Nierzadko zdarza się, że wolimy nie słyszeć i nie dostrzegać pewnych realiów na temat siebie, ponieważ wiemy, że są one nieperfekcyjne, a czasami zdarza się, iż celowo maskujemy i ignorujemy owe aspekty. Wolimy stworzyć sobie alternatywną rzeczywistość, której bliżej do obranego na siebie ideału, a bezlitosne realia zamaskować iluzją.


Zaćmienie Księżyca w Znaku Strzelca może pomóc nam obnażyć wszelką iluzją, jaką się do tej pory karmiliśmy, a w rezultacie ukazać to, co jest prawdziwe i rzeczywiste, prawdę, która ma miejsce „tu i teraz”, a która dla każdego jest czym innym.


Każdego dnia, w każdej minucie, oddziałuje na nas wpływ sił przeszłości, nie tylko przeszłości, jaką doświadczyliśmy w obecnym życiu, ale przeszłości, jaką pamięta nieśmiertelna Dusza człowieka. Przeszłość zawsze zagląda przez ramię i zabarwia doświadczenie teraźniejszości.


Zaćmienie w Strzelcu ma również potencjał do obudzenia w nas inspiracji, często w postaci nowych rewelacji i realizacji pochodzących ze zrozumienia własnej natury. Możemy w głębszy i bardziej holistyczny sposób, odczuć dokąd zmierza nasz los, ponieważ Strzelec to archetyp naturalnie sprzyjający poszukiwaniu w życiu znaczenia. Dla Strzelca każda przygoda i podróż, jest drogą i okazją do poznania swojego przeznaczenia i życiowej misji.


Okres następnych dwóch tygodni może być nieco dezorganizujący i mylący, ponieważ pod koniec miesiąca zacznie się również retrogradacja Merkurego w Bliźniętach. Być może chwilowa dezorientacja i chaos są nam obecnie potrzebne, aby każdy mógł ponownie nakierować się na swój własny kurs, któremu bliżej jest do indywidualnej prawdy.


W trakcie panującego chaosu i bezładu starajmy kierować się iskrą własnej intuicji, która zawsze prowadzi nas do odpowiednich dla naszej ewolucji doświadczeń.


Spokojnej Pełni!


262 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page