top of page
  • Zdjęcie autoraBartłomiej Sawicki

Czym jest archetyp? Jak pracować z astrologią?


Często słyszę pytania typu:


„Co czeka Panny w następnym miesiącu?”


lub


„Czy pasuje do mnie [tutaj wstaw dowolny Znak Zodiaku] ?”


Są to pytania zadawane najczęściej przez osoby, które dopiero wkraczają w świat astrologii, niemniej jednak z moich obserwacji zaobserwowałem, że nawet osoby, które zapoznały się ze swoim kosmogramem nadal zwracają się do siebie per Wodniczka, lub Raczek...


Jest to z pewnością miłe, jednakże dalece od tego, czym tak na prawdę jest astrologia.


Przede wszystkim, ludzka istota to postać wielopłaszczyznowa, posiadająca bardzo zawiłą, często trudną do zrozumienia psychikę.


Powszechna, gazetowa wiedza astrologiczna zahacza jedynie o znak słoneczny, który jest wierzchołkiem astrologicznej góry lodowej. To właśnie pierwsze spotkanie z charakterystyką swojego słonecznego znaku wywiera na nas wrażenie związane z astrologią, a szkoda, ponieważ nie każdemu „podpasuje” taki opis.


Pierwsze złe wrażenie na temat „siebie samego” widzianego oczami gazetowego „horoskopu” często wyklucza wiarygodność wiedzy, jaką niesie znajomość astrologii.


Archetypy, którymi w astrologii jest 12 Znaków Zodiaku, są żywe i każdy z nas posiada je w sobie.


Wszystkie, w mniejszym lub większym stopniu wpływają na to, jak kształtuje się ludzkie doświadczenie życia na Ziemi. Odzwierciedlają one zagadnienia życia, z którymi każdy z nas ma do czynienia. Nie są czymś skończonym, a także nie można ich jednoznacznie sklasyfikować, ponieważ odpowiadają one niepoliczalnym tendencjom i wpływom, jakie przejawiają się w życiu człowieka.


Spójrzmy na naturę. Natura nigdy nie przestaje żyć — jest w ciągłym ruchu. W ciągłym stanie przeobrażania się. Tym samym są archetypy znaków zodiaku. Tym jest ludzkie życie.


Odrzućmy więc gazetowo/stereotypowe myślenie i skupmy się na indywidualizmie i niepowtarzalności każdego człowieka.


Tym jest sens i rdzeń astrologii — zrozumienie indywidualnej i niepowtarzalnej percepcji drugiego człowieka.


Jego recepty na to, by żyć w zgodzie z WŁASNĄ naturą.


W danym materiale chciałbym wytłumaczyć podstawową wiedzę, na temat tego czym są archetypy i jak pracować z astrologią z archetypicznego punku widzenia.

342 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page