top of page
  • Zdjęcie autoraBartłomiej Sawicki

Koniunkcja Jowisza z Plutonem.Powoli zbliżamy się do koniunkcji Plutona z Jowiszem, która będzie trzecią, a tym samym ostatnią w tym roku koniunkcją owych planet. Następna koniunkcja Jowisza z Plutonem czeka nas za około 13 lat.


Jowisz spotkał się już z Plutonem 5 kwietnia i 30 czerwca tego roku. Jowisz na swojej drodze trzykrotnie konsultuje swoją energię z Plutonem, ale obecny rok dotyczy w dużym stopniu również Saturna.


Saturn i Jowisz, a także ich wzajemna relacja (czyli aspekty, w jakich się znajdują) wyznaczają istotny 20-letni cykl, który związany jest z przemianami socjalno-kulturowmi.


Koniunkcja Jowisza z Plutonem w Znaku Koziorożca, która właśnie się formuje, jest ostatnim wglądem Plutona w działanie pary planetarnej Saturn-Jowisz. Jest to spowodowane nowym cyklem Saturna i Jowisza, który rozpoczynamy 21 grudnia tego roku.


Obecne doświadczenia na świecie silnie poruszają tematy związane z kłamstwem i prawdą. Działanie Jowisza oparte jest na potęgowaniu i ekspansji naszej energii poznawczej, aby móc ją później zintegrować. Jowisz, jako planeta socjalna włada wierzeniami i przekonaniami, jakie panują w danej grupie ludzi. Ponieważ jako ludzkie istoty mamy naturę gromadzenia się w grupach i strukturach (państwo, naród) Jowisz oznacza również jak każdy z nas, indywidualnie odczuwa swoją przynależność (bądź też nie) do danego światopoglądu narodowego.


Bieżące działanie Jowisza i Plutona w Koziorożcu jest ściśle związane z ujawnieniem nam przekonań i poglądów, które nie są aktualne co do obecnego momentum ewolucyjnego. Jowisz uzyskuje obecnie silną energię transformującą od Plutona, czyli planety, która związana jest z siłą i potencjałem, ale również z upadkiem i bezsilnością. W połączeniu z Jowiszem możemy obserwować silną rozbieżność poglądów, czy to w sprawie protestów w Polsce, czy też w kwestii wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych. Silny podział i dwie przeciwstawne do siebie siły, które dosłownie testują skalę zjednoczenia społeczeństwa.


Działanie Jowisza i Plutona może powodować obsesję na punkcie posiadania jedynego prawdziwego i właściwego punktu widzenia, co ukazać się może jako skrajna dogmatyczność.

Jednakże z drugiej strony, istnieje tutaj również silny potencjał do transformacji i aktualizacji obecnych przekonań na dużą skalę.


Stoimy u progu nowości i pewnej wyczekiwanej zmiany, którą prawdopodobnie przyniesie nam rok 2021. Radziłbym jednak śledzić obecną sytuację związaną z wyborami w Stanach Zjednoczonych. Wydawać by się mogło, że Amerykanie nie są zainteresowani tym, co ich nie dotyczy, jednakże to, co dzieje się w Stanach Zjednoczonych i tak ma ogromny wpływ na resztę świata. Chodzi tutaj o wpływ kulturowy w postaci wyznaczania trendów medialnych, ale i ruchu społecznego. Wielcy producenci filmowi z Hollywood, na których wychowały się pokolenia dzieci, ale również firmy z tzw. Big Tech (Facebook, Google, YouTube) mają ogromny wpływ na kształtowanie się percepcji świata. Prawdopodobnie nie każdy o tym wie, ale YouTube, Google i Facebook posiadają bardzo silną cenzurę i wybiórczość „prawilności” informacji. Oczywiście jest to celowe, a firmy należące do Big Tech dobrze wiedzą co robią.


Nie zapominajmy, że obecny kurs ewolucji kolektywnej wyznaczają Węzły Księżycowe, które są na osi znaków Bliźniąt (Północny Węzeł) i Strzelca (Południowy Węzeł).


Te archetypy związane są ze zrozumieniem różnorodności poglądów, byciem prawdomównym i wolnością słowa. Dobrze obrazuje to sytuacja związana z wyborami w USA, ale mamy tego przykład również na naszym podwórku w kwestii „walczenia z zarazą”.


Pomyślności!

576 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page