top of page
  • Zdjęcie autoraBartłomiej Sawicki

Koniunkcja Marsa i Urana w Znaku Byka.Jutro, 20 stycznia dojdzie do ciekawego zdarzenia na nocnym niebie. Mars wykona koniunkcję z Uranem w Byku.


Od 26 sierpnia 2020 do 15 stycznia 2021, Uran znajdował się w okresie retrogradacji. Jego działanie,  nakierowane było na poprawki i korekcje w zrozumieniu tego, dokąd zmierza obecnie nasze społeczeństwo. Staraliśmy się dopasować nasz wewnętrzny świat, do zmian jakie wprowadza w życie codzienne świat zewnętrzny. 


15 stycznia 2021 roku, Uran w Byku wyszedł z retrogradacji i pozostanie w ruchu prostym do 21 sierpnia 2021 roku. Jego działanie zmieni swój efekt, który będzie teraz celować w świat zewnętrzny. Uran/Wodnik, to archetyp, który związany jest z rebelią i wyzwoleniem się od wszelkich restrykcji i zakazów, jakie nakłada na nas świat, który już istnieje (Saturn – system, materia, organizacja społeczna). 


Proces indywiduacji polega na wytworzeniu obiektywizmu, perspektywy trzecioosobowej, z której możemy zaobserwować jak działają wszelkie „trybiki i koła” maszyny systemu społecznego, w jakim żyjemy. Dzięki temu, zamiast ślepo podążać za tłumem, coraz bardziej odróżniamy się od reszty, widząc swoją oryginalność i indywidualizm.


20 stycznia koniunkcja Marsa z Uranem w Byku, będzie ciekawym dniem na to, aby obserwować sytuację światową. Mars w koniunkcji z Uranem to aspekt niezwykle drastyczny, związany z bardzo subiektywną chęcią ekspresji swojego własnego zdania. Mars chce działać, natomiast Uran powoduje, iż owo działanie nakierowane jest na wyzwolenie się i rebelię. W Znaku Byka, działanie to jest dodatkowo bardzo uparte i nieugięte w akceptacji wartości odmiennych niż własne.


23 stycznia rano, dojdzie do kwadratury Marsa z Jowiszem w Wodniku, która jedynie wprawi w ruch i nada dodatkowego momentum sytuacji, jakie rozpocznie energia koniunkcji Marsa z Uranem.


Druga połowa stycznia to astrologicznie bardzo energetyczny i dynamiczny czas, który dotyczy również okresu we wcześniejszym roku, kiedy to Mars był w Znaku Barana i wykonał 2 z 3 kwadratur do swoich „większych braci” - Saturna, Jowisza i Plutona, które wtedy były jeszcze w Znaku Koziorożca. Obecnie Mars wykonuje ostatnią z 3 kwadratur, ale tym razem w znakach jakości stałej (Wodnik, Byk), które cechują się nieugiętością i czasami zbytnim zafiksowaniem się na jednej perspektywie.


Jest to również kwadratura, tzw. „pierwszej kwadry” której działanie nakierowane jest na wytworzenie się konceptu i nadania formy do tego co się obecnie dzieje lub zaczęło podczas ubiegłego roku.


Mam wrażenie, iż w następnych miesiącach przedstawione nam będą „rozwiązania” związane z obecnym „kryzysem”, w jakim się znajdujemy. Tematy, z jakimi warto się zapoznać to np. CBDC, uniwersalny dochód podstawowy lub też co oznacza pojęcie „technokracja”. Te zagadnienia w dużym stopniu kojarzą mi się z działaniem Urana w Byku, a także obecnością Jowisza i Saturna w Znaku Wodnika.


Z Bogiem!729 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page