top of page
  • Zdjęcie autoraBartłomiej Sawicki

Marzec (01.03-16.03). Prognoza astrologiczna.Astro Rozkład Jazdy na:

Marzec 2021 (01.03-16.03)


Podczas pierwszej połowy marca, czeka nas delikatny zwrot akcji, a to za sprawą zmiany Znaku, w jakim przebywać będzie Mars. Działanie Marsa nakierowane jest na samopoznanie i jest ono przednią krawędzią procesu ewolucji.


4 marca, Mars opuści znak Byka i zacznie swój pobyt w aktywnym i skoncentrowanym na działaniu, Znaku Bliźniąt. Mars w Bliźniętach, naturalnie stymuluje działanie intelektu i umysłu, po to, aby otworzyć się na nową perspektywę, nowe pomysły i nowe możliwości interpretowania rzeczywistości, która nas otacza. Mars w Bliźniętach spędzi okres aż do 24 kwietnia, przyspieszając tym samym zagadnienia potrzebne nam do obecnego towarzyszenia procesom ewolucyjnym, które dotyczą Archetypu Bliźniąt. Obecnie, życie zaprasza nas do tego, abyśmy aktywnie poszukiwali informacji, edukowali się i mieli umysł szeroko otwarty, aby nie paść ofiarą propagandy i własnej niewiedzy. Cały ten rok, Węzły Księżycowe nadal spędzą w Archetypach Bliźniąt/Strzelca, co zachęca nas do tego, aby wszelkie informacje, jakimi karmimy się na co dzień, weryfikować na swój własny rozum.


5 marca czeka nas koniunkcja Merkurego wraz z Jowiszem w Znaku Wodnika. Jest to trzecia i ostatnia koniunkcja tej pary planetarnej, która symbolizuje cykl regenerowania się światopoglądu naszego kolektywu ludzkiego. Tym samym, jesteśmy w momencie zamknięcia się pewnego rozdziału, dotyczącego sposobu, w jaki tłumaczymy rzeczywistość. Koniunkcja ta sprzyja zasadzeniu nowych ziaren ciekawości świata, odbudowaniu w sobie chęci poznania czegoś nowego, być może spróbowanie nowej recepty na życie.


13 marca nastąpi Nów Księżyca w Znaku Ryb. Podczas Nowiu, w Znaku Ryb przebywać będzie również Wenus, a także od długiego czasu znajduje się tam Neptun, planeta, która naturalnie włada Archetypem Ryb. Jest to silnie idealistyczna energia, która nakierowana jest raczej na bujanie w obłokach, aniżeli panowanie nad własną rzeczywistością. Czasami Archetyp Ryb, objawia się w życiu człowieka w niezwykle drastyczny sposób. Przejaw tego Archetypu porównać można do pryśnięcia mydlanej bańki rzeczywistości, do której silnie byliśmy przywiązani. Czy pamiętacie moment, w którym dowiedzieliście się, że prezenty pod choinką nie są sprawką Św. Mikołaja? Jak się wtedy czuliście? Czy było to rozczarowanie i poczucie nicości? Tak często objawia się Archetyp Ryb, jeżeli nie jesteśmy wystarczająco silnie uziemieni w realizmie rzeczywistości. Z drugiej zaś strony, jeżeli zbyt silnie przytłacza nas rzeczywistość, Archetyp Ryb pozwala nam wybaczyć sobie usiłowanie posiadania kontroli nad światem zewnętrznym. Jest to również dobry moment na wczucie się w swoje wnętrze, i odpowiedzenie sobie na pytanie „Jak mogę służyć swoim życiem innym i być przedłużeniem swojego najwyższego duchowego potencjału? Jak mogę zaufać w życie i poddać się jego nieprzewidywalnym prądom?”.


Dzień później 14 marca Wenus wykona koniunkcję z Neptunem w Rybach. Neptun i Wenus łączą w sobie wspólny symbolizm, ponieważ wspólnie symbolizują miłość. Z poziomu Wenus, miłość ta dotyczy dzielenia się sobą samym z innymi – jest to miłość do bliźniego, natomiast Neptun jest wyższą oktawą miłości i symbolizuje miłość do całego Zmanifestowanego Świata. Dzień ten posiada niesamowity potencjał zaobserwowania większego, szerszego kontekstu swojego życia. Mamy możliwość wybaczenia sobie wszelkich nieperfekcji i niedoskonałości, a także akceptację tego, co jest, było i ma nadejść. Dobry dzień, na to, aby ostatecznie zakończyć sprawy niemające sensu, które do tej pory były jedynie iluzją, za której spełnieniem dążyliśmy. Jest to również wspaniały moment na odrobinę odosobnienia i wyczyszczenia swojego otoczenia, w celu wsłuchania się w swój własny, wewnętrzny dialog.


15 marca Merkury wejdzie w Znak Ryb. Po długim pobycie w Znaku Wodnika, gdzie jakiś czas temu Merkury miał swoją retrogradację, Merkury finalnie pozwala nam zaobserwować co jest realne w naszym własnym świecie, a co stanowiło iluzję. Być może posiadamy w sobie przekonania, które wcale nie muszą być prawdą, a jednak znacząco zabarwiają one percepcję rzeczywistości. Merkury w Rybach potrafi obnażyć wszelkie zniekształcone poglądy i pomóc oddzielić opinie od faktów. Czasami obdarzamy świat zewnętrzny zbyt dużym zaufaniem, pokładając w nim zbyt dużo nadziei, zapominając, iż świat zewnętrzny nie do końca jest możliwy do kontrolowania. Merkury będzie przebywać w Znaku Ryb do 4 kwietnia, pomagając nam zdefiniować swój własny sens prawdy, oparty na własnych możliwych do zweryfikowania doświadczeniach.


Pierwsze dwa tygodnie marca zapowiadają się silnie skupione na wzroście wewnętrznym i akceptacji swojego obecnego miejsca w życiu.


Pomyślnego marca!!

231 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page