top of page
  • Zdjęcie autoraBartłomiej Sawicki

Merkury (RX) w Wodniku.


Merkury w Wodniku.


Merkury w retrogradacji wszedł właśnie w znak Wodnika. Mamy możliwość zmiany starych schematów i sposobów myślenia, a tym samym wytworzenie w sobie obiektywnej perspektywy.


Merkury – świadomy umysł.

Wodnik – umysł podświadomy.


Prawie każdy z nas posiada w sobie lęki i zdarzenia związane z nagromadzeniem w sobie traumy. Na swojej drodze ewolucji duchowej, inkarnując się, dusza gromadzi w sobie bank doświadczeń, które związane są z poznaniem życia na każdy możliwy sposób, który również obejmuje przeżycie traumatycznych wydarzeń. Ciekawostką jest to, że wiele dusz, które inkarnowały się w obecnych polskich realiach, posiadają za sobą pamięć doświadczeń związanych z traumatycznymi przeżyciami II Wojny Światowej.


Obecny czas i wpływ Merkurego sprzyja zrozumieniu swojej przeszłości ewolucyjnej. W momencie, gdy obserwujesz myśli, jakie pojawiają się w Twoim świadomym umyśle, zwróć uwagę na to czego one dotyczą.


Czy są to myśli, które związane są z obecnym życiem i mają logiczne uzasadnienie?

Czy może jednak nie są one bezpośrednio związane z trajektorią obecnego życia?


Archetyp Wodnika i znajdujący się tam Merkury, pomagają nam obecnie, wyzwolić się od przekonań, nawyków i zachowań, które odcisnęły duży impakt na umyśle podświadomym (Wodnik/Uran/Dom II).


Aby czerpać większą przyjemność z obecnego życia, musimy skupić się na rozróżnieniu myśli, które dotyczą przeszłości od tych, które związane są z przyszłym kierunkiem, w jakim zmierza nasze życie. Poprzez odrzucenie przeszłych schematów myślowych, robimy miejsce na to, by z czystym umysłem być przygotowanym na przyszłość.


Kluczem jest zaobserwowanie myśli, które powtarzają się i dotyczą przyszłości. Nie jest to związane z tym, co logicznie pasowałoby zrobić, a raczej ze spontanicznymi myślami, które same wpadają nam do głowy.


Inaczej mówiąc – gdy jakiś przebłysk powtarza się cyklicznie, co jakiś czas, oznacza to, że jest to jeden z wariantów, w jaki moglibyśmy żyć w przyszłości. On istnieje i jest możliwy do osiągnięcia, jeżeli nie popadniemy w przyzwyczajenia i zachowania dotyczące przeszłości.


Możemy czuć się bardziej odizolowani od znajomych i grup towarzyskich, po to, aby myśleć w swój własny indywidualny sposób (Lew).


Ma to na celu nastawić nas, na nasz własny indywidualny kurs, na który nie wpływa nasze najbliższe otoczenie, po to, abyśmy odkryli swój własny cel i indywidualizm (Lew).


Warto jest obecnie zastanowić się, z jakimi grupami i wierzeniami się identyfikujemy. Niektóre z grup zainteresowań, z którymi sympatyzujemy, mogą nie odzwierciedlać dłużej własnego światopoglądu.


Jeżeli jesteś osobą, która czuje się samotna pośród swoich znajomych, którzy może nie do końca Cię rozumieją, obecnie warto jest być skupionym na sobie, ponieważ wyzwaniem tranzytu Merkurego w Wodniku jest wykazanie się odwagą i determinacją do wzięcia odpowiedzialności za swoje życie we własne ręce.


Na niebie odgrywają się bardzo ciekawe tranzyty, które będą miały swoją kulminację w ostatnim tygodniu marca.


Warto jest obserwować, jakie jest nasze indywidualne ustosunkowanie się do tego, co dzieje się obecnie w mediach. Możemy zauważyć, jak świadomie oddajemy panowanie nad własnym życiem w ręce mediów i informacji, a także jakie są nasze reakcje w stosunku do kierunku, jaki obiera nasz ludzki kolektyw.


Pomyślności.

176 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page