top of page
  • Zdjęcie autoraBartłomiej Sawicki

Retrogradacja Merkurego w Znaku Wodnika, (30.01.21-20.02.21)
Do 20 lutego, Merkury, planeta, która włada komunikacją, a zarazem sposobem wymiany informacji między człowiekiem a otoczeniem, znajdzie się w procesie retrogradacji. Ponieważ Merkury posiada władztwo nad dwoma archetypami – Bliźniętami i Panną, działanie Merkurego podczas okresów retrogradacji nakierowane jest bardziej na stronę archetypu Panny. Archetyp Panny odpowiada za introspekcję i weryfikację swojego życia, po to aby móć skupić się na tym co jest jeszcze niedoskonałe i poprawić to.


Merkury pomaga nam w logiczny i uporządkowany sposób „czytać” swoje najbliższe otoczenie, powoduje, iż reagujemy na cokolwiek nas otacza, lub też cokolwiek zaprząta naszą głowę w postaci myśli.


Myśli są wytworem wspólnego działania Merkurego, Jowisza i Urana.


Retrogradacja Merkurego jest okresem, w którym odrzucamy wszelkie myśli i przekonania, które nie są adekwatne do kierunku ewolucyjnego, w którym każdy z nas, z osobna podąża. Jest to niezbędne do zachowania „czystości” umysłu, a także utrzymania balansu w zdrowiu psychicznym człowieka.


Jesteśmy, zmuszeni do tego, aby zatrzymać się, zwłaszcza iż w obecnym roku czekają nas retrogradacje Merkurego w Znakach Powietrza, które kształtują nasze usposobienie mentalne.


Merkury Rx w Wodniku, zachęca nas do zaobserwowania siebie i swojego życia w bardziej obiektywny sposób.


Wodnik, jako znak zodiaku jakości stałej powietrza, odpowiada za sferę myślową, w której nie istnieje pojęcie czasu. W tym archetypie zapisane są doświadczenia przeszłości, ale również wszelkie możliwości i prawdopodobieństwa, jakie może przynieść nam przyszłość.


Retrogradacja Merkurego w Wodniku może pomóc nam w odrzuceniu przekonań lub myśli, które być może swoją powtarzalnością i oporem, uniemożliwiały nam wyjść z powtarzających się schematów zachowań.


Archetyp Wodnika i jego znaczenie jest wielowymiarowe, w Astrologii Ewolucji człowieka włada on również zjawiskiem traumy i tego, jak przeżyta kiedyś trauma wpływa na człowieka. Około 70-80% dusz, które przychodzą obecnie na planetę posiadają w sobie pamięć wydarzeń traumatycznych. Jest to dosyć logiczne, ponieważ porównując teraźniejszość z przeszłością, warunki życia w przeszłości były trudniejsze pod każdym względem, nierzadko więc człowiek musiał stawiać czoła sytuacjom krytycznym, z którymi wiąże się ogromny stres i presja.


Gdy Merkury retrograduje w Wodniku, w swój introspekcyjny sposób sięga pamięcią do zakamarków psychiki, która czasami nie dotyczy obecnej linii czasowej. Merkury i Wodnik może spowodować przebłyski myśli, które nie dotyczą obecnego życia.


Podczas tej retrogradacji Merkurego warto jest celowo spowolnić i dać sobie przyzwolenie na refleksję. Ten czas ma ogromny potencjał do wyzwolenia się z przeszłych schematów myślowych, które wpływają na nasze samopoczucie, a także ogólne zaangażowanie do życia.


Merkury w Wodniku może wprowadzić w życie chwilowe zamieszanie i konfuzję, ale zjawisko to jest konieczne, abyśmy mogli poruszyć i rozbić spróchniałe struktury swojego życia.


Zadaniem Archetypu Wodnika jest bowiem wyzwolenie nas ze wpływów przeszłości.


Czas wyzwolić się z saturnicznych przekonań przeszłości i z nadzieją spojrzeć w możliwości, jakie niesie ze sobą przyszłość.


Po-myśl-ności!

385 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page