top of page
  • Zdjęcie autoraBartłomiej Sawicki

Trzecia kwadratura Marsa i Plutona.W obecnym roku z powodu retrogradacji Marsa w Baranie, która skończyła się już jakiś czas temu, Mars aż 3 razy wykonuje aspekt kwadratury z Plutonem. Pierwsze dwie kwadratury miały miejsce 13 sierpnia i 9 października, natomiast dzisiaj Mars wykonuje swój ostatni, trzeci aspekt kwadratury.


Mars i Pluton, ponieważ wspólnie władają archetypem Skorpiona, symbolizują proces, w jakim ewoluuje kolektyw ludzki.


Ponieważ Pluton jest wolno poruszającą się planetą, a także jest on planetą transpersonalną, jego działanie odzwierciedla długoterminowy i podświadomy proces ewolucyjny.


Mars natomiast, jako tradycyjny władca archetypu Skorpiona, jest główną „linią frontu” procesu ewolucyjnego, jaki wdraża Pluton. Można więc porównać go do przedniej krawędzi ewolucji, która wykonuje „zadania” nałożone na nas z powodu konieczności ewolucyjnej Plutona.


Poczynając od 23 grudnia, Mars kończy zestaw 3 kwadratur, które związane były z „kryzysem w akcji”.


Relację Plutona i Marsa można śledzić za pomocą 8 faz, które porównać można do faz cyklu księżycowego.


Wchodzimy obecnie w fazę pierwszego kwartału relacji Marsa z Plutonem, która symbolizuje nowy kierunek, nowe działanie, a także zastosowanie i wypróbowanie wszelkich pomysłów, jakie klarowały się do tej pory. Chodzi oczywiście o znalezienie wyjścia z globalnej, kryzysowej sytuacji, w jakiej obecnie się znajdujemy.


Mars wraz z Plutonem, symbolizują napięcie i akcję, która jeżeli nie jest właściwie ukierunkowana, objawić się może w postaci agresji.


Potrzeba działania niezależnego, ale również asertywności i kierowaniu się własnymi wyborami jest obecnie bardzo silna.


Zobaczyć będziemy mogli coraz to wyraźniejsze podziały i skrajności zachowań w stosunku do możliwości dokonywania własnych wyborów w świetle wprowadzania nowych rozwiązań takich jak np. szczepionk(a).


W drugiej połowie stycznia Mars będzie również wykonywać kwadraturę do planet socjalnych – Jowisza i Saturna, które będą już w Znaku Wodnika, które również rozpoczęły cykl zupełnie nowy i wcześniej nam nieznany.


Mars aktywować będzie coś zupełnie nowego, co również oznacza, iż styczeń 2021 zapowiada się ciekawie.


Bardzo często niepewność w stosunku do tego, co jest „nowe” objawia się w postaci strachu i właśnie tej asertywności, którą oznacza obecna kwadratura Marsa i Plutona.


Jest to naturalne zachowanie, ponieważ w obliczu czegoś, czego nie znamy, boimy się o utratę swojej suwerenności i niezależności.


Zapowiada się ciekawe wejście w rok 2021.


Spokojnych Świąt, o ile tylko Mars i Pluton nas zbytnio nie podzieli :)


Z Bogiem!

323 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

コメント


bottom of page