top of page
  • Zdjęcie autoraBartłomiej Sawicki

Wenus w Raku.


Wenus w Raku.


Do 6 września, Wenus będzie podróżować przez Znak Raka. Po długim pobycie w Bliźniętach, gdzie Wenus przebywała w retrogradacji, mamy obecnie możliwość podjęcia zmian związanych z naszymi relacjami interpersonalnymi, a także nabycia nowego sensu bezpieczeństwa dla nas samych.


Podczas obecnych zawirowań, związanych z pandemią, a ostatnio ze sporami na temat tożsamości i tolerancji dla mniejszości (archetyp Raka związany jest z Ego – tym jak siebie opisujemy), trudno jest o spokój. Niezależnie od tego, jaki pogląd podzielamy, większość z nas czuje obecnie silniejsze stany emocjonalne, a także jesteśmy bardziej wrażliwi na wszelkie zmiany nastrojów emocjonalnych.


Wenus w Raku sprawia, że przez najbliższy miesiąc będziemy testowani pod kątem zachowania spokoju emocji. Kiedy Wenus była w Bliźniętach, kierowaliśmy się tym, co wydawało się nam logiczne, obecnie logikę podmieniają emocje.


Od 23 sierpnia do 5 września, Wenus będzie również w opozycji do planet w Koziorożcu – Jowisza, Saturna i Plutona.


Ostatnie dwa tygodnie tranzytu Wenus przez Raka, mogą być niezwykle niespokojne, gdyż to, czego Wenus obecnie potrzebuje to zachowanie spokoju i bezpieczeństwa wewnętrznego, którego niestety nie zapewnia zbiór planet w Koziorożcu.


Wenus symbolizuje również indywidualne potrzeby, jakie każdy z nas posiada i powinien je sam sobie zaspokoić. Wenus w Raku może sprawić, iż podświadomie obarczać będziemy innych spełnieniem owych potrzeb. Gdy nie zostaną one zaspokojone, będziemy reagować dosyć emocjonalnie, czy to poprzez złość, czy też przez niewygodną ciszę.


Nauką Wenus w Raku jest uświadomienie sobie tego, z czym każdy z nas utożsamia swoje bezpieczeństwo emocjonalne. Jeżeli jest to np. praca, dobra materialne lub pieniądze – w dłuższej perspektywie są to rzeczy zmienne, które mają swój „koniec”. Im silniej przywiązujemy się do rzeczy i spraw związanych ze światem zewnętrznym, tym trudniej jest odnaleźć spokój, zwłaszcza jeżeli zbyt silnie angażujemy się w obecnie panujący chaos.


Pluton od długiego czasu przebywający w Koziorożcu uczy nas czegoś, co jest niezwykle cenne – umiejętności posiadania wewnętrznego spokoju.


Można porównać to do nauk stoicyzmu, ale w pełni akceptując i absorbując swoje emocje. To właśnie emocje budują człowieczą tożsamość i Ego, gdyż pozwalają nam one odróżnić prawdę od iluzji.


Ile razy łzy bądź śmiech wywołane są poprzez emocje związane z przeżyciem czegoś, co jest nam bliskie…


Wenus w Raku zaprasza nas do wewnętrznego spojrzenia w swoje emocje i sposób, w jaki je wyrażamy, a także do zadbania o swoją „emocjonalną piętę achillesową”.


Mamy możliwość osiągnięcia dojrzałości emocjonalnej, która w spokoju pomoże nam przebrnąć przez najgorszą burzę.


Pomyślności.

313 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page